Zavrieť

Porady

Faktúra od Worldline - za platby kartou

Ahojte, chodia mi nulové faktúry od belgickej firmy Worldline. V r. 2017 som ich neevidovala, keďže sú nulové, no rozmýšľam, či im nemám taktiež priradiť číslo došlej faktúry v sume 0,00 eur. Keď ich oni vystavujú, tak to má asi nejaký význam. Máte niekto také faktúry? Účtujete, resp. evidujete ich? Ďakujem.
jaaja21 Dobrý deň, prosím ako ste pokročili s účtovanim Worldlinu? Máme momentálne rovnakú dilemu ako vy pred rokom...
mondes Dobrý deň, začala som ich evidovať v evidencii záväzkov.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaaja21 je offline (nepripojený) jaaja21

    jaaja21
    Ďakujem pekne za odpoveď. Len pre spresnenie, evidencia zákazníkov je v podstate interný doklad?
    Netreba faktúru dodaniť v SR?
    Nevchádza ani do KV?
    My učtujeme v jednoduchom učtovníctve, a doteraz sme tých pár faktúr samozdanili a vchádzali aj do KV -ako zahraničné faktúry.... len som si nie istá či je to správne...
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Hm, tak to nie som si istá ani ja. Neviem ako vy, ale my sme mali doteraz tie faktúry nulové. Teda ja som ich len zaevidovala do evidencie záväzkov a nič viac. Snáď niekto poradí.
    mondes Zisťovala som o tom viac a zistila som, že tie faktúry je potrebné samozdaniť a taktiež vstupujú do KV.
    jaaja21 No veď to...kedže nie sme účtovne veľmi zdatní, z jedného zdroja nám poradili FA samozdaniť, a teda aby vchádzali do KV. Z iného zdroja nám poradili ich iba interne evidovať, nič nedodaniť, teda nevykazovať v KV. Tak teraz je treba si vybrať čo je správne...
    mondes Presne tak. Mne tu na porade bolo poradené, že ich iba evidovať, tak som to takto robila. Ale teraz je na faktúre suma -0,57 eur a už som si nebola istá, tak som zisťovala inde. A vraj mám tú sumu služby samozdaniť. Len stále nie som si istá, nakoľko ide o províziu, ktorá by mala ísť mimo DPH. ....akosi nikto na to nereaguje ani tu.
    jaaja21 No nám tiež chodili nulové FA, ale niekedy v 2/2019 prišlo 0,16€ platiť (S1 podľa čl. 44-196 smernice o DPH), tak sme i to samozdanili a poslali do KV. Je to zvláštne keďže sa nič nezmenilo, FA boli cca. v rovnakých hodnotách ako predtým, ale teraz bolo treba platiť...Samozrejme na ich infolinke nemajú ani potuchu o tom čo učtujú, vedia akurát tak preposlať FA...
    jaaja21 Práve som dostala nové info tu na porade:
    "Poplatky za finančné služby (§ 39, ods. d), zákon o DPH) nesamozdaňujem, lebo u nás ide o poplatky, ktoré nie sú predmetom DPH. Prenájom POS je predmetom DPH, t.z. že tam robím samozdanenie - §69 zákona o DPH. Táto transakcia vstupuje do kontrolného výkazu oddiel B1".
    Takže teraz je to 2:2
    mondes Idem zadať súvisiacu otázku, lebo fakt neviem, ktorú sumu mám samozdaniť.
    jaaja21 Ďakujem, no snáď sa niekto pomôže...
      zbaliť

    Faktúra od Worldline - za platby kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.