Zavrieť

Porady

Odstúpenie od neúčinnej zmluvy so Slovakia energy

Dobrý den, máte niekto skúsenosť s odstúpením od rámcovej zmluvy so SE, podpísali sme ju 13.10.2014, no nedošlo k zmene dodávateľa elektriny, teda zmluva nenadobudla účinnosť. Teraz odo mňa žiadajú vyplniť plnú moc a kópiu občianskeho preukazu aby opäť mohli žiadať o zmenu (odvtedy sa nič nedialo). V podmienkach píšu, že ak nedôjde k zmene dodávateľa elektriny do 5 rokov od podpisu, môže dodávateľ odstúpiť od zmluvy. A tiež mi vyplýva povinnosť z tejto zmluvy poskytnúť im opätovne plnú moc. Dá sa nejako ukončiť táto zmluva? Operátor mi povedal, že ak im plnú moc nezaslem, môžu má pokutovať 120€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dusik94 je offline (nepripojený) Dusik94

    Dusik94
    Neviem, ale mne sa tie podmienky zdajú štandartné, u predchádzajúceho dodávateľa som ich mal dosť podobne postavené a riešil som to odstúpením od zmluvy, ktoré oni akceptovali. Teraz som vďaka ponuke u SE a máme od nich lacnějšiu elektriku aj plyn, 2. rok a zatiaľ sa držia.
    Z neúčinnej zmluvy ťažko môže od teba niečo žiadať, ale asi sa blíži tých 5 rokov, tak skúšajú znovu.Prilep citáciu o tej pokute! a o účinnosti rámcovej zmluvy.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katarina8854 G. Ostatné ustanovenia
    1. Zákazník splnomocňuje Dodávateľa na všetky právne úkony potrebné k ukončeniu
    zmluvného vzťahu s doterajším Dodávateľom univerzálnej služby a tiež k uzavretiu Zmluvy o
    pripojení pre predmetné odberné miesto. Zákazník sa ďalej zaväzuje poskytovať
    Dodávateľovi všetku potrebnú súčinnosť k tomu, aby Zmluva mohla byť riadne plnená a
    nevykonávať žiadne úkony, okrem tých úkonov, k nim je výslovne oprávnený podľa Zmluvy
    a týchto VOP, smerujúce k obmedzeniu alebo zamedzeniu existencie podmienok pre riadne
    plnenie Zmluvy. Túto súčinnosť sa Zákazník zaväzuje poskytovať aj v prípade úkonov
    smerujúcich k uzatvoreniu Zmluvy s Dodávateľom (napr. povinnosť doložiť všetky
    požadované, úplné a pravdivé doklady potrebné k procesu prechodu Zákazníka od pôvodného
    k novému Dodávateľovi v Dodávateľom stanovenej lehote a pod.) či úkonov smerujúcich k
    odstúpeniu od Zmluvy. V prípade preukázaného odmietnutia súčinnosti je Dodávateľ
    oprávnený požadovať zmluvnú pokutu vo výške 100,- EUR bez DPH za každé odberné
    miesto Zákazníka segmentu Domácnosť a 333,- EUR bez DPH za každé odberné miesto
    ostatných Zákazníkov okrem domácností.



    "Ak ani do 5 (piatich) rokov odo dňa podpisu zmluvy oboma účastníkmi nedôjde vo vzťahu k príslušnému odbernému miestu odberateľa elektriny v domácnosti k zmene dodávateľa elektriny (t.j. zmluva nenadobudne účinnosť), a to z dôvodov na strane niektorého z účastníkov, potom bude dodávateľ elektriny oprávnený zmluvu jednostranne ukončiť odstúpením od nej, aj keď zmluva doposiaľ nie je účinná, pokiaľ sa zmluvné strany nedohodnú na inom postupe."
    misoft Ja by som ešte tieto VOP dal posúdiť právnikom, oboznámiť aj SOI, pretože tieto VOP sa mi vidia nevyvážené, kde väčšina práv je na strane "Dodávateľa", avšak väčšina povinností na strane "Zákazníka" - takéto zmluvy sú neprijateľné a vopred neplatné.
    Katarina8854 Obávam sa, že ide o vopred prehranu bitku, ak by som do toho išla, ale i tak vďaka za odpovede. Vo VSE mi povedali, že ku odpojeniu by došlo až ku 1.1. 2019. A v tých VOP nie je ani uvedené moje právo na odstúpenie od rámcovej zmluvy, tak rozmýšľam, či im písať dohodu o ukončení rámcovej zmluvy, ako je to uvedené tu v citacii, že ak sa zmluvné strany nedohodnú inak...
      zbaliť

    Odstúpenie od neúčinnej zmluvy so Slovakia energy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.