Zavrieť

Porady

SZČO a GDPR - kde sa registrovať a aké dokumenty potrebujem

Som SZČO , platca DPH, bez zamestnancov, nakupujem tovar, fakturujem za služby, robim cenové ponuky firmám aj súkromným osobám.Mam na nich kontakty adresa, tel, e mail .Asi sa aj mna týka nariadenie GDPR. Kde sa mám registrovať a aké dokumenty si mám vypracovať do 25.5.2018?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    proplan 1 Mňa sa to asi netýka!!!!
    Povinnosti podľa odsekov 1 a 2 sa nevzťahujú na zamestnávateľa s menej ako 250 zamestnancami, ak nie je pravdepodobné, že spracúvanie osobných údajov, ktoré vykonáva, povedie k riziku ochrany práv dotknutej osoby, ak je spracúvanie osobných údajov príležitostné alebo ak nezahŕňa osobitné kategórie osobných údajov podľa § 16 ods. 1 alebo osobné údaje týkajúce sa uznania viny za spáchanie trestného činu alebo priestupku podľa § 17.

    Či.....????
    Ing. Ľubomír Janoška Nuž, ťažko povedať.

    Slovenský preklad GDPR (a zákon 18/2018) uvádza čiastkové podmienky v negácii pôvodného, anglického textu (napríklad "nie je pravdepodobné" namiesto "je pravdepodobné" = "is likely", ďalej "je toto spracúvanie príležitostné" namiesto "spracovanie nie je príležitostné" = "the processing is not occasional" atď.) a potom neguje celok; pritom ale ponecháva pôvodnú logickú spojku "ALEBO", čo je z pohľadu logiky nesprávne, pri takýchto konštrukciách sa majú logické spojky A a ALEBO navzájom vymieňať.


    Logická schéma anglického originálu je (v stručnosti) takáto:
    Povinnosti podľa odsekov 1 a 2 sa nevzťahujú na zamestnávateľa s menej ako 250 zamestnancami.
    To neplatí
    - ak je pravdepodobné, že spracúvanie osobných údajov, ktoré vykonáva, povedie k riziku ochrany práv dotknutej osoby,
    - ak spracúvanie nie je príležitostné,
    - ak sa spracúvajú údaje osobitnej kategórie ALEBO
    - ak sa spracúvajú údaje, týkajúce sa viny.

    Čiže stačí naplniť 2. podmienku "spracúvanie nie je príležitostné" a povinnosť viesť záznamy je tu.
    Ing. Ľubomír Janoška Podľa originálu GDPR áno, podľa zákona 18/18 nie. Chyba prekladu.

    GDPR je priamo aplikovateľné v členských štátoch.
    Povinnosti je možné podľa Ústavy ukladať iba zákonmi a medzinárodnými zmluvami.

    V tomto chaotickom stave dá niekto presnejšiu odpoveď?
    misoft http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
    Ing. Ľubomír Janoška 24.04.18 05:33 priradil do Porady

    SZČO a GDPR - kde sa registrovať a aké dokumenty potrebujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.