Zavrieť

Porady

vyžiadanie potvrdenia o exekúcii pri nástupe do zamestnania

Podľa exekučného poriadku: "Ten, kto prijíma zamestnanca do zamestnania, je povinný vyžiadať si od neho potvrdenie vystavené tým, u koho bol naposledy zamestnaný, o tom, či bol vydaný príkaz na začatie exekúcie alebo exekučný príkaz, ktorým exekútorom a v čí prospech. " Ako túto povinnosť realizujete v praxi? Ako konkrétne preukážem, že som od zamestnanca pri jeho nástupe takéto potvrdenie žiadala? (hlavne ak žiadne nepredloží, aby mal zamestnávateľ nejaký "doklad" že si povinnosť splnil) Ďakujem moc za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    pri nástupe by mal zamestnanec, ktorý už pracoval, predložiť potvrdenie o zamestnaní od predchádzajúceho zamestnávateľa, kde je uvedená aj napr. exekúcia § 41 ods.5 ZP

    kvjetecko je offline (nepripojený) kvjetecko

    kvjetecko
    ja som si spravila tlacivo, ze zamestnavatel ziada o to potvrdenie a aj s výsledkom - teda ci predlozil alebo nie a zamestnanec to podpise.
    eviinka33 to áno keď zamestnanec odchádza, ale z pozície keď ho prijímam?
    Tweety Veď predloží ZL od posledného zam-ľa.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eviinka33 len dohodári nemávajú ZL a chápem to správne, že aj oni mi musia takéto potvrdenie predložiť?
    širi1 od 1.5. už aj dohodári musia dostať potvrdenie o zrážkach
    ZuzanaA Ako ho donútiť, aby mi ten ZL doniesol? Toto je u nás stále problém. Poviem mu nech mi to donesie - áno, áno donesiem. Dni plynú a ZL nikde...
    eviinka33 Myslíte, že by sa to dalo vyriešiť keby som priamo do pracovných zmlúv a dohôd dala ako jeden z posledných bodov takéto znenie: Zamestnanec zároveň svojím podpisom potvrdzuje, že zamestnávateľ si od neho pri prijímaní do zamestnania vyžiadal potvrdenie vystavené tým, u koho bol naposledy zamestnaný, o tom, či bol vydaný príkaz na začatie exekúcie alebo exekučný príkaz, ktorým exekútorom a v čí prospech. ?? A tým by som bola "krytá" že som to od neho žiadala a že mi to nedoniesol je jeho problém ... prosím o názor ... ďakujem
    širi1 no to je dosť otázne takúto vetu do PZ; ja mám takú skusenosť, že zamestnanci mi prinesú čo treba i ked ich treba opakovanie žiadať. Ideálne je to už pri podpisovaní zmluvy. Ale osobne si myslím, že aj ked zamlčia nejakú exekuciu tak exekutor si ich najde.
      zbaliť

    vyžiadanie potvrdenia o exekúcii pri nástupe do zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.