Zavrieť

Porady

Nevyplatenie nemocenskej dávky

Zdravím, som dlhodobo na PN, teda bol som, do práce nastupujem 1. mája. Doteraz som vždy dostával od sestričky papier, doklad o tom, že som bol na PN celý mesiac. Teraz som ho nedostal. Vraj ak nastúpim od 1. mája do práce tak za Apríl nedostanem ani cent. Je to pravda? Alebo sme sa so sestričkou nepochopili. Že vraj ak by som marodoval do 15. mája, vtedy by som za Apríl peniaze dostal, príde mi to divné. Prosím podeľte sa so mnou o skúsenosti. Ďakujem.
12 komentárov     zbaliť
evuš Ako dlho si bol na PN ??
Leon34 Na PN som bol od 10.10. 2017
evuš A asi ste sa naozaj nepochopili...
veronikasad dostal si od sestričky Ukončenie pracovnej neschopnosti ? Odkedy si bol PN ?
Leon34 Áno, dostal som ukončenie PN a keď som pýtal doklad pre sociálnu poisťovňu tak mi ho nedala, vraj nemám nárok už, na PN som od 10.10. 2017
veronikasad Si stále zamestnaný alebo poberaš nemocenské z ochrannej doby ?
Katy a R nič viac ti netreba - je to OK - čítaj čo ti ivka napísala! ☺
Leon34 Takže mám ísť za sestričkou ešte raz a vypýtať si ten doklad na sociálnu poisťovňu aby mi tie peniaze za apríl došli? aha už chápem, nepotrebujú doklad za apríl nakoľko som ukončil PN už chápem, takže by mi peniaze mali normálne dojsť potom
veronikasad Nie, na sociálnu poisťovňu odovzdáš Doklad o uknčení PN - ak tvoj pracovný pomer už netrvá. Ak ešte trvá odovzdáš ho zamestnávatelovi a on ho pošle do SP.
Leon34 Odovzdávam to zamestnávateľovi nakoľko pokračujem v pracovnom pomere, takže zamestnávateľ odovzá ukončenie PN a mne potom prídu normálne peniaze, ďakujem
veronikasad ano, pre istotu si urobiť kopiu dokladu.
veronikasad Neyabudni ukončenie PN na zadnej strane podpísať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Namiesto predlzenia PN na konci mesiaca, co ti davala doteraz sestricka, budes mat ukoncenie PN k 30.4. a praceschopny od 1.5.
    To ukoncenie odovzdas zamestnavatelovi.
    Nemocenske davky, samozrejme, dostanes.
    Leon34 Ďakujem, so sestričkou sme sa len nepochopili,

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    nedá mi - leon, keby si si prečítaj názov toho "papieru" - tak by si sa zbytočne neplašil ☺ Pretože to nie je "doklad o tom, že si bol PN celý mesiac" (ako píšeš) .
    Je to potvrdenie o TRVANÍ dočasnej PN. Ak ti teda DPN ukončili k 30.4., tak ti takéto potvrdenie (o trvaní) naozaj nemôže dať (aj sa to ľudovo volá - že "prechodka")

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak nastupuješ 1.mája do práce, tak už nebudeš na PN, takže ti sestrička nemá prečo dávať tlačivo na pokračovanie PN. To je v poriadku.

    Ale že by si nedostal za apríl nemocenské, tak to je blbosť.

    Nevyplatenie nemocenskej dávky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.