Zavrieť

Porady

zrážky z odmeny dohodára - potvrdenie

Čo mám uviesť dohodárovi pri skončení dohody do potvrdenia v prípade, že exekútor poslal súčinnosť, že máme dohodárovi vykonávať exekučné zrážky ale jeho čistá odmena je pod výšku nepostihnuteľnej sumy 199,48 Eur = takže reálne sme žiadne zrážky z odmeny nevykonávali. Mám v potvrdení uviesť že sa zrážky nevykonávajú?
"Pri skončení dohody o vykonaní práce, dohody o brigádnickej práci študentov a dohody o pracovnej činnosti je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o tom, či sa z odmeny zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať." Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, máš povinnosť to uviesť.
    ABD toto by aj mňa zaujímalo ... nemala by uviesť že zrážka mala byť vykonávaná a voči komu ? či stačí uviesť že zrážky sa nevykonávali?
    Tweety ALe veď uvedie výšku exekúcie a to, že sa nevykonávala.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Treba uviesť poradie zrážok, oprávneného (veriteľa(, exekútora a výšku zrážky v zmysle prednostná/neprednostná. To, že ste nič nezrazili neuvádzate.

    zrážky z odmeny dohodára - potvrdenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.