Zavrieť

Porady

Prepis auta - blokácia kvôli exekúcii ako postupovať ďalej?

Dobrý deň,
v roku 2014 som kúpil od známeho auto za 2000€ s tým, že peniaze som mu dal a neoveril si papierový stav vozidla, keď že som mu veril, čo bola chyba a keď som išiel auto prepísať, tak som zistil, že to nieje možné lebo auto ma bolkaciu kvôli exekuciam. Samozrejme známi už peniaze nemal, tak sme sa dohodli, že spíšeme splnomocnenie, aby som mohol na aute jazdiť a on časom exekusie splatí. Prešli 4 roky blokácia na auto stále trvá a dotyčný sa rozhodol, že kvôli zlej finančnej situácii vyhlási osobný bankrot/krach alebo tak niejako.

Kedže auto je písane stále na jeho meno lebo sa nedá prepísať, aký by bol postup, keď on vyhlasi osobný bankrot? Auto by mi ostalo alebo by šlo do dražby? Je niejaká šanca auto prepísať na mňa? Mám kúpnu zmluvu aj potvrdenie, že som mu peniaze vložil na účet.

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prepis auta - blokácia kvôli exekúcii ako postupovať ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.