Zavrieť

Porady

GDPR: potrebujem GDPR / zodpovednú osobu?

Zdravím. Občas (nepravidelne) pošlem emailom dotazník, kde mi klient vypíše meno, adresu, a kontakt (tel./email) a ďalšie (technické) údaje, na základe ktorého vypracujem cenovú ponuku, alebo už konkrétny projekt (papierový). Projekt je jednorázová záležitosť. Vyplnený dotazník od klienta mám uložený v PC, pri projekte. Evidenciu klientov si nevediem, údaje tiež netriedim ani inak ďalej nespracovávam.

Som SZČO. Zamestnancov nemám. Pracujem z domu.

Otázky:


  1. Potrebujem GDPR? ...ak áno -> potrebujem zodpovednú osobu?
  2. GDPR je súbor tlačív súhlasov a žiadostí? Alebo k tomu treba aj nejakú vnútropodnikovú smernicu/manuál ?
  3. Spracujem si to "celé" sám, či je lepšia profesionálna pomoc?



Prípadne ma nasmerujte, kde zistiť potrebné informácie, čo vlastne presne potrebujem, pretože sa akosi neviem zorientovať v tom internetovom "guláši" informácií o tejto problematike.


Ďakujem a prajem pekný deň! Paťo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    Zodpovednú osobu nemusíš mať. Musiš mať záznamy spracovateľských činností, zmluvy s dodávateľmi, ktorí spracúvajú osobné údaje v mene Tvojej firmy a musíš mať informácie pre dotknuté osoby (v popisovaných podmienkach ich môžeš riešiť korešpondenčne).

    GDPR: potrebujem GDPR / zodpovednú osobu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.