Zavrieť

Porady

Ako formulovat neprijate uznesenie

Dobry den, prosim o radu ako formulovat do zapisnice ked sa na zastupitelstve/ predstavenstve dane uznesenie neodushlasi: nesuhlasne stanovisko, uznesenie neprijate, alebo uznesenie nema byt vobec. Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

  a_je_to
  Uznesenie sa napíše tak, ako bolo navrhnuté. Pod ním sa napíše výsledok hlasovania. Koľko bolo za, koľko proti a koľkí sa zdržali. Ešte pod to sa napíše : Uznesenie nebolo prijaté, pretože počet hlasov za prijatie /vyčísliť %/ nebol dostačujúci pre jeho platnosť.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  livika200 Dobrý deň, môžem sa spýtať, či je možné bez toho, aby bola spísaná zápisnica o OZ o neprijatí uznesenie hneď na druhý deň bolo zvolané mimoriadne zastupiteľstvo s jediným bodom rokovania - opätovné schvaľovanie neprijatého uznesenia. Aký je časový horizont na opätovné prerokovanie uznesenia do zastupiteľstva. Ďakujem za rady.
  misoft Každá zasadnutie má predsa svoj plán, v ňom sú uvedené body zasadania - takže aj keď nebola zápisnica o neprijatí uznesenia, v pláne/programe o prerokovaní uznesenia musí byť zmienka - z toho potom vychádzaj.
  a_je_to Najprv treba preskúmať dobromyseľnú alternatívu toho uznesenia. Mohlo dôjsť k vysvetleniu niečoho všeužitočného, čo poslanci dobromyseľne nepochopili, preto hlasovali proti. Ak sa nezistia pochopiteľné dôvody, tak sa treba zaoberať tendenčnou alternatívou ... pre koho a proti komu sa to robilo. Lebo vtedy už ide o manipuláciu orgánom verejnej moci a správy a je na zváženie, či by sa tým nemal zaoberať prokurátor.
  livika200 Prepáčte, len si chcem overiť Vašu odpoveď. Prokurátor by sa mal zaoberať konaním starostu?
  a_je_to niektoré veci pri nesúlade v samospráve rieši prokurátor. Nie však ako trestný čin, ale výkladom zákona, vydaním stanoviska k postupu starostu, alebo zrušením opatrenia, ktoré prijal starosta.
    zbaliť

  Ako formulovat neprijate uznesenie

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.