Zavrieť

Porady

Čistenie špár

Prajem všetkým pekný deň.
Neviem, ako vy ostatní, ale my - čo sme si neprezieravo dali vyšpárovať dlažbu bledou špárovkou - máme s týmto určite všetci nemalý problém. Nevyzerá to po rokoch ktovieako. Hlavne na miestach častého pohybu osôb pôvodnú farbu už ani nevidno.
Ale včera som si o sebe myslela, že som objavila ameriku - špáry som nádherne vyčistila prostriedkom Pullirapid. Úplne bez námahy - stačilo nastriekať na dlažbu a hubkou rozotrieť. Príliš zašpineným miestam som pomohla kefkou. Potom len umyť vodou. Nechcem tu robiť reklamu, len prispieť skúsenosťou - myslím si, že dobrou.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zuzka, tak o takú skúsenosť stojím aj ja. Kde si si ten prostriedok zaobstarala?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Môžem ho tiež doporučiť. Ja ho používam aj na čistenie nerezového drezu, odstráni aj vodný kameň napr. okolo batérií na vodu. Dostať ho v drogériách, bohužiaľ nie vo všetkých.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka
Môžem ho tiež doporučiť. Ja ho používam aj na čistenie nerezového drezu, odstráni aj vodný kameň napr. okolo batérií na vodu. Dostať ho v drogériách, bohužiaľ nie vo všetkých.
Povedz aspoň približiteľnú sumu, sumičku.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Majka, je to niečo cez 100,- Sk určite, nepamätám si ju veru presne. Je to tuším 1000 ml balenie ale myslím, že je dostať aj 500 ml.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zuzka
Majka, je to niečo cez 100,- Sk určite, nepamätám si ju veru presne. Je to tuším 1000 ml balenie ale myslím, že je dostať aj 500 ml.
Dík, to sa mi nezdá veľa. Hlavne, že je to účinné.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Cena zhruba za cca 750 ml balenie - okolo 85,-- Sk (u nás v drogérii). Len je pravda, že ho nemajú všade.
Ja som pôvodne používala na batérie a umývadlá.
A je aj pravda - že s ním vyčistím všetko - dokonca aj mosadzné veci - na to som prišla tiež náhodou.
No a nehovoriac akú má cenu pri nerezových drezoch a dokonca nerezovom sporáku (tiež neprezieravo kúpený), na ktorých je vidieť každučnú kvapôčku vody.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
baby...
a to hovoríte až teraz...že niečo také existuje??
tiež mám dlažbu vyšpárovanú bielou špárovkou a dlho som zháňala niečo , čo by na to pomohlo...
takže díky za tip
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Dúfam, že sa pripoja aj ostatní s dobrými skúsenosťami z domácnosti. Sú to zdá sa také prkotiny, ale mnoho ráz veľmi pomôžu.
Napr. s tou mosadzou - ako som tak čistila tú dlažbu - namiesto prahov máme také mosadzné prechodové lišty, ktoré tiež po rokoch vyzerali hrozne - a náhodou mi kvapol pullirapid na túto lištu a čuduj sa svete - zostala tam krásne lesklá škvrna. No nie je to úžasné? Hneď som vyčistila aj mosadzný mažiar - tak krásne sa ešte tuším neleskol po nijakom prostriedku.
1 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
pripajam tip - mastny povlak na vyparniku - digestore - dobre odstrani grilpur. je urceny na cistenie grilu, sporakov, elektrickych a plynovych rur zvnutra. - pouzite rukavice, odmastuje i pokozku.

za tip na ten genialny cistiaci prostriedok - dakujem pomoze.

este mam take - na kvapocky vody - vodny kamen na nerezovom dreze, baterii - staci jedna sucha silonkova ponozka - cista
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja som biele špáry vyčistila Cilitom Bank.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

PULIRAPID kúpený, odskúšaný. Funguje. 500 ml = 67 Sk, 750 ml cca 95 Sk. Ďakujem Zuzka.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

este mam take - na kvapocky vody - vodny kamen na nerezovom dreze, baterii - staci jedna sucha silonkova ponozka - cista [/quot
...... Hneď zajtra to vyskúšam a budem referovať... kto sa pridá???
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Aj ja ďakujem za tip, určite vyskúšam hl. na ten nerez. A ešte nepoznáte niečo veľmi účinné na "zadubené kachličky". Kamoška sa presťahovala do nového bytu a hrôza ako tam vyzerajú kachličky v kúpeľni a vecku. Už sme skúšali všeličo možné ale tá pôvodná farba sa tam nechce nejako vrátiť.Namiesto bielej vzorovanej je tam farba sivobiela..
Dúfam , že poradíte, ďakujem.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Neviem či so zadubeným obkladom niečo spravíte. Vyzerá to, že sú "zájdené", a tam už asi nepomôže nič. No ale sú tu aj múdrejší s väčšími skúsenosťami, možno niekto poradí.

Ešte: Doma sme mali staré WC plné vodného kameňa - už skoro ani neodtekalo. Tak som kúpila kyselinu soľnú, naliala do WC - do vody a nechala pôsobiť. Pozor, nesmiete sa nadýchať. Potom kameň išiel odstrániť - akoby zmäkol. Išlo to ručne, ale určite je to lepšie ako mať nepriechodné WC.

Tiny77, ďakujem za tip.
Fakt, tie "železné veci" na sporáku (na ktorých je vlastne položený hrniec) čím čistíte? Môžem tiež skúsiť grilpur? Nepustí aj farba? Doteraz som to len hubkou a jarou, ale zišlo by sa niečo "agresívnejšie".
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Fakt, tie "železné veci" na sporáku (na ktorých je vlastne položený hrniec) čím čistíte? Môžem tiež skúsiť grilpur? Nepustí aj farba? Doteraz som to len hubkou a jarou, ale zišlo by sa niečo "agresívnejšie".[/quote]

rošty mozes podavat do starej vanicky plastovej (aby si si naznicila vanu)
(ja mam na sporaku dva rosty obdlznikove, niekto to ma v celku, alebo potom 4 male) nechaj odmocit v horucej vode, grilpur tam mozes pokojne pridat, a potom - ale naozaj ruky chran rukavicami, pretoze to odmastuje i pokozku - len poumyvat. NA HLINIK sa grilpur neodporuca.
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
Evaman
Aj ja ďakujem za tip, určite vyskúšam hl. na ten nerez. A ešte nepoznáte niečo veľmi účinné na "zadubené kachličky". Kamoška sa presťahovala do nového bytu a hrôza ako tam vyzerajú kachličky v kúpeľni a vecku. Už sme skúšali všeličo možné ale tá pôvodná farba sa tam nechce nejako vrátiť.Namiesto bielej vzorovanej je tam farba sivobiela..
Dúfam , že poradíte, ďakujem.

trik na vybielenie kachliciek neviem, ale raz mi vystrekol domestos na spary medzi kachlickami a vanou - bola na nich cierna pliesen. a ono to vybledlo podotykam, vtedy sa to nedalo ziadnym praskom vycistit.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

To som úspešne zvládla:Kúpila som si kryštlickú sodu v Jednote asi 500 g vrecko a nasypala do velkeho zaváracieho hrnca a tie rošty zo sporáka som v tom vyvaril, najprv z jednej strany asi 60 min-vybrala opláchla s hubkou pod čistou vodou , uplne lahko to islo, potom som to otočila nechal zas varit v tom isto rozoku zas aspoň1 hoďku a zas očistila pod čistou vodou. V takom roztoku sa vyvárajú aj zapečené hrnce a fakt dobiela ich potom bežne hubkou a handrou vyčistíte a nie je to asi nejak agresívne , lebo to robím bez rukavíc. V menšom množstve,keď pripálim doma nejaký menší hrniec, tak ho opláchnem od jedla nalejem vodu so sódou bikarbonou a tiež nechám vyvariť, úplne bezva to ide preč tie pripálené zbytky.Ale to neznamená, že som neustály pripaľovač čohosi, ale niekedy sa podarí skaramelizovať....
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Tiny77, deha, vďaka, vyskúšam, budem vyvárať - dúfam že môžem v zaváracom hrnci.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Sprchový kút je v miestach, kde prilieha ku obkladu vyšpárovaný bielym silikónom. Ten po čase na určitých miestach sčernal - asi plieseň? Ničím mi to nejde vyčistiť, ani špeciálnym prípravkom určeným práve na tieto miesta, už si nepamätám jeho názov.
Ani domestos nepomohol.
Poradíte?

Prosím, nevie nikto, čo na to? Iba vyšpárať silikón a dať nový?
Naposledy upravil Zuzana2 : 11.08.06 at 10:42
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
Zuzana2
Ale včera som si o sebe myslela, že som objavila ameriku - špáry som nádherne vyčistila prostriedkom Pullirapid. Úplne bez námahy - stačilo nastriekať na dlažbu a hubkou rozotrieť. Príliš zašpineným miestam som pomohla kefkou. Potom len umyť vodou. Nechcem tu robiť reklamu, len prispieť skúsenosťou - myslím si, že dobrou.
áno je super, ale pozooor!!!....ja mám s ním aj negatívnu skúsenosť - ak nebudete pri jeho použití vetrať, môžete sa ho nadýchať a to potom nestojí za to.
Takže je super, ale opatrne!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať