Zavrieť

Porady

Strata hesla na wifi

Chcem zmeniť heslo na wifi, ale bohužiaľ si nepamätám to staré. Čo mám robiť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    pozri ho v niektorom zariadení, ktorým sa pripájaš do WiFi siete

    takto:
    Naposledy upravil KoxXxo : 12.05.18 at 11:47
    hsl.png  
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kukulienka12 ja sa pripájam NB alebo mobilom automaticky, takže neviem kde to mám a ako hľadať...
    kukulienka12 Mám W10 a nemôžem sa dostať k tomu postupu ako to tu pekne názorne ukazujete...
    KoxXxo veď to je z W10
    v notebooku choď do priečinku C- Windows- System32, tam pohľadaj položku control.exe a klikneš na ňu
    PotPalo Toto naozaj funguje? To bude nejaká chyba Win10, nie? Zobraziť heslo sa dá len pri jeho zadávaní, nie keď už je tam. To by si hocikto mohol pozrieť heslo napríklad u suseda...
      zbaliť

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    zresetuj router do zakladneho stavu a nastav odznova
    PotPalo Prečo rovno resetovať router? Pokiaľ sa vie pripojiť na router iným zariadením, prípadne káblom, a vie heslo do nastavení routru, nieje problém v routri zmeniť len heslo pre WiFi.

    R_R je offline (nepripojený) R_R

    R_R
    Nájdi si wifi router a resetni ho, potom sa nan prihlas cez web prehliadač napíš 192.168.0.1 a spusti sa ti prihlasovacie menu do routra. Na routri máš napísané heslo. Prípadne v manuáli . V nastavení si zmen heslo na wifi. Ale najlepšie spravíš ak zavoláš niekoho IT pozitív.
    PotPalo Ako som už písal vyššie, nieje potreba hneď resetovať router. Tiež nie všetky routre majú predvolenú IP 192.168.0.1, môže byť aj iná, ale to sa dá ľahko zistiť vo vlastnostiach siete - predvolená brána (default gateway).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.