Zavrieť

Porady

Náhrada škody po havárii auta

V stredu )9. 05.2018) do mňa narazilo iné auto. Zničený zadný nárazník, kufor, podbeh, ľavý blatník, ľavé zadné dvere, možno zavesenie ľavého kolesa, poloos, elektronika Stál som v kolóne a auto, ktoré sa strašne ponáhľalo, narazilo do mňa.

Vinník jasný, auto poistené, aj jeho aj moje. Doposiaľ všetko ok.

Problém: Moje auto má mesiac, najazdených 1 000 km. Cena auta 18 000 €. Škoda na aute 10 000€. Rozsiahla oprava. Po oprave auto je havarované, žiadna oprava nedá auto do takého stavu, v akom bolo nové po 1 000km. Všetko síce ide z poistky. Nezaplatím ani spoluúčasť.

Otázka: Kto mi nahradí hodnotu auta, ktorú som haváriou stratil?

Ak ho budem chcieť predať hneď ako vyjde zo servisu, tak ho nepredám za cenu aké má auto po 1 000km. Dalo by sa súdnoznalecky hodnotiť pred/po. Ako sa dostať k rozdielu? A kúpiť si opäť nerozmlátené auto, kde oprava stála 60% ceny vozidla. V reálnom svete, by som auto predať a za získané peniaza +/- kúpiť opäť rovnaké auto (mesiac, 1 000 km a nehavarované). Kto by kúpil také auto?
Verte, či nie, je to des.

Ďakujem
Naposledy upravil Charon : 12.05.18 at 14:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Náhrada škody po havárii auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.