Zavrieť

Porady

susedské vzťahy

Sme mladá rodinka s dvomi deťmi,bývame u svokry, a aj suseda ktorá býva nad nami tiež má deti,býva so svojou matkou ,je to všetko v poriadku kým matka susedy mi nerobí naschvály.Keď nemám prádlo zavesené na balkone ani sa neukáže.Ale keď počuje že periem,hneď vešia mokré veci,s ktorých tečie špinavá voda,len aby som ja nemohla povešať.Alebo polieva kvety ale mimo kvetináča,klepu popol na veci,vysype nedopalky,alebo piesok,múku.A keď jej povieme zo svokrou aby prestala,tak nič.Ešte sa ozve ako keby sa nič nestalo.Ja už vešiam prádlo o hodinu,kým jej odkvapká a ešte s úsmevom sa opýta,už vám vyschli veci?No hrozné.Dáva pozor na vnuka kým je jej dcéra v práci,a nakáže mu aby vysypal nám na veci nedopalky.Už mám nervy trepem všetky veci od popolu,a len počujem ju ako šepká a 5 ročné dieťa sa ma pýta.Musíte zametať,a zlostíte sa,že som vám vysypal? No takého cvoka som ešte nevidela.Rozmýšľam nad kamerou.A na schodzy pustiť pred všetkými aby sa zahanbila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    urobte si striešku na balkóne, to ju naserie najviac, keď nebude môcť robiť prieky.
    korela Pridám iba komentár.
    Zmeň svoje návyky. Ešte je možné ju dezorientovať v čase. Zrejme máš zaužívaný denný program, však ako pri malých deťoch, skús jej nabúrať systém s tým, že nebudeš hneď vešať prádlo po vypraní, ale niekedy neskôr alebo aj na noc. A spočiatku nepravidelne. Opratým veciam sa nič nestane, počkajú. Možno ju to prestane baviť.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Podať zdržovaviu žalobu. A ak sa veci popolom ničia, rovno aj priestupkové oznámenie. Pre získanie dôkazov by som na balkón osadil malú kamerku namierenú smerom k balkónu susedov.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Je mozne,ze suseda je psychicky chora.Mozno nejaka prichadzajuca demecia a pod. Mozno by za pokus stalo,porozpravat sa s dcerou,ci by vedela nejako pomoct...

    Inak, tiez ma napadlo namontovat striesku.Suseda nech sa pozera,co za bordel povyhadzuje.

    EvaB je offline (nepripojený) EvaB

    EvaB
    Alebo kúpiť sušičku a je po probléme. Odkedy ju používame, máme všetko opraté v priebehu jedného dňa a bez potreby vešať prádlo na etapy. Stojí to za tú pohodu. Najskôr by som jej to ale osolila s tou kamerou.

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Neviem, či nad ňou sú ešte nejaké byty, ale na hrubé vrece občas pomôže len hrubá záplata - smeti a voda idú dole, dym hore, taká dobrá grilovačka párkrát do týždňa by to možno napravila Aj keď niekedy je to samozrejme kontraproduktívne...
    buchač Niekedy aj smetie ide hore...
    Ono by stačilo pozametať a celý bordel vyniesť hore a vysypať pred dvere susedky...a to ale tak, aby sa pri otvorení dverí bordel vtiahol do bytu...
    Urobíš pár krát a máš pokoj.


    P.S.:
    Moja 1/2ka takto vyškolila našu susedku nad nami.
    Sused už má tiež odvtedy na balkóne roky fľašu na vajgle...a nehádže ich kade tade.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.