Zavrieť

Porady

odvod do zdravoravotnej poisťovne - MRP

Viete my niektko poradiť? Program mi neráta odvod do zdravotnej poisťovne za zamestvávateľa, aj keď to mám nastavované. Ostatné poistenia mi to preráta aj za zamestnávateľa, len toto nie. Neviete mi poradiť nejakú tú fintu, ako na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Ja robím na tomto programe a nemám s tým problém. Máš všetko dobre zadané?
    Môj postup na zadávanie novej poisťovne: Mzdový číselník
    poistné
    + nová zdravotná poisťovna
    daj si kvačku započítať do ceny práce
    poistné zamestnanec 4%
    poistné organizácia 10%
    Potom doplň min.a max.vymeriavacie základy.A ešte skús doplniť do záložky vymeriavacie základy-započítať hrubú mzdu. Ak Ti to nepôjde pošli mi mail na moju SS, poradím Ti cez telefon.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Takisto si pozri či máš zadané nastavenie v každom pracovnom pomere: v položke Poistné sú dve kategórie: 1. Ostatné poistné a vedľa 2. Zdravotné poistné. Tam keď si klikneš musí byť nastavené v ktorej poisťovni je daný zamestnanec a odškrtnuté políčko poistné organizácie. Keď niečo Ti bude nejasné ozvi sa. Ahoj, Lenka.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    ja si zaškrtávam aj zamestnancec aj zamestnávateľ? pri nemoc, starob. dôchod. poistení???a garančné len ZAľ???poradte

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    timejka200 Pozri príspevok
    ja si zaškrtávam aj zamestnancec aj zamestnávateľ? pri nemoc, starob. dôchod. poistení???a garančné len ZAľ???poradte
    Na túto Tvoju duplicitnú otázku som Ti odpovedala už včera. Zadala si ju pod témou Mzdy. Opakujem:
    V programe by si to mala mať preddefinované. Ak nie-musíš rozlíšiť. Nemoc., invalid.,starob. a poist. v nezam. platí zamestnanec aj zamestnávateľ. Garanč.,úrazové a rezerv.fond solidarity len zamestnávateľ.
    Naposledy upravil katka50 : 03.04.08 at 07:26

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    dakujem a ak vieš pomôcť tak máme nových zac, teraz ich prihlasujem do SP ale musím aj do zdravot. poisťovne!!aké tlačivo potrebujem a kde si stiahnem?

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    timejka200 Pozri príspevok
    dakujem a ak vieš pomôcť tak máme nových zac, teraz ich prihlasujem do SP ale musím aj do zdravot. poisťovne!!aké tlačivo potrebujem a kde si stiahnem?
    Tlačivá do zdravotných poisťovní sa nazývajú Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene... a do soc. poisťovne je to Registrač.list. Potrebné tlačivá nájdeš na internete-v aktuálnej zdr. poisť. a soc. poisťovni.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    takže musím zamestnanca prihlásiť do SP potom do SP? a každý mesiac posielať výkazy do poisťovní o zaplatených odvodoch?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    timejka200 Pozri príspevok
    ok dík, a odvody počítam z HM však?
    Jednoznačne

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    timejka200 Pozri príspevok
    ok díky
    ak mám aj odmeny to sa počíta + HM?
    samozrejme, ale to v MRP všetko máš prednastavené.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    timejka200 Pozri príspevok
    vlastne mesačný výkaz ...na daňový úrad robí to v MRP-čku?
    Na DU sa žiadny mesačný výkaz nepodáva. Podáva sa štvrťročný prehľad a ročné hlásenie.

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    timejka200 Pozri príspevok
    a to sa dá niekde z programu vytlačiť? ä
    Mzdy, Dane, Kvartálny prehľad o preddavkoch na daň
    Vyprázdni si schránku, nemôžem ti poslať SS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.