Zavrieť

Porady

Je možné pripojiť vysielačkový headset do telefónu a používať ho ako klasický headset?

Zdravím,

Chcem sa opýtať či je nejaká možnosť ako pripojiť vysielačkový headset do telefónu a používať ho ako klasický headset/slúchadlá? Vysielačku používam na komunikáciu s kamarátom keď jazdíme na motorkách. Headset mám inštalovaný v prilbe a chcel by som ho používať ako štandardné slúchadlá na počúvanie hudby, rádia poprípade na telefonovanie keď jazdím sám. Vysielačka má typ konektora K teda akoby dvojitý jack. Existuje nejaká redukcia napríklad na 3,5mm jack alebo micro usb?

Ďakujem za rady.

Takto vyzerá headset, ktorý mám v prilbe:


A takto vyzerá konektor:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako slúchadlá

    len napojiť ten správny z dvojice, čo sú slúchadlá.
    Pred headset na telefón potom toto


    P.S. ujo Gúgeľ vie! Hľadanie cca 15 sekúnd....
    bodliak Ani 15 sekund mi netreba, aby som sa opytal: Are you sure?
    misoft Pýtal sa na pripojenie, prepojenie - ostatné - je jeho vec. Odpoveď dostal.
    Is this a problem?

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Mnohé telefóny odmietajú pracovať s headsetom iného výrobcu, aj keď konektor pasuje. Máš tam navyše 2 rôzne rozmery, aj keby si na 2x zredukoval, dávam tomu 5% šancu na úspech.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Vakos_SK Ak sa nemýlim je to 3.5 mm jack a 2.5 mm jack. Keď pripojím 3.5 mm jack do telefónu tak to nefunguje. Preto som sa obrátil na poradu či tu niekto s tým nemá skúsenosti. Je možné, že na prenos zvuku je akurát použitý ten 2.5 mm jack alebo je tam nejaká kombinácia. Na prvom obrázku vidieť PTT→ a MIC →, sú to klasické DIN konektory tak možno skúsim redukciu 3.5 mm jack>DIN. Ak to nepôjde tak nič sa nedeje a budem používať klasické slúchadlá len keď už niečo takéto v helme mám tak som chcel vedieť či je vôbec možnosť to dať dohromady s telefónom.
    Vakos_SK Teraz keď tak na to kukám tak DIN to nie je, len to podobne vyzerá.
    misoft Kúp si toto
    https://datacomp.sk/img.asp?stiid=320946
    Väčšina mobilov prijme túto srandu.
    Mám iLike [Akai] (nič moc ), ale zoberie slúchadlá (handsfree) aj os Samsungu a naopak Samsung (mobil) zobral i tie od iLike [Akai].
    misoft @bodliak: len niektoré, väčšine je to jedno, zapojenie je u všetkých konektorov rovnaké, je to NORMA (pre kompatibilitu niektorých externých komponentov).
      zbaliť

    Je možné pripojiť vysielačkový headset do telefónu a používať ho ako klasický headset?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.