Zavrieť

Porady

Reklamácia tabletu O2

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Reklamovala som v O2 poisteny tablet. Prasknuty displej, inak plne funkcny, ma 2roky. Tablet neopravili, nerentabilbe pre poistovnu, avsak tablet mi nevratili. Poisťovňa mi poistnu udalosť uznala, poskytli mi len voucher na nakup noveho zariadnia v O2 v alikvotnej ciastke znizenu o amortizaciu a spoluucast. Nakupna cena tabletu bola 270€, oni mi poskytli voucher v hodnote 48€. Nechapem však prečo mi nevrátili môj tablet, však je to môj majetok... Mate s tym prosim skúsenosť? Ďakujem.
15 komentárov     zbaliť
arizona kolko si za tablet zaplatila?
zumra 270€, ide o tablet Lenovo Yoga Tab 3.
misoft Ak si platila v hotovosti - môžeš rovno O2 žalovať! Škoda nad 266€ - zobrali ti tvoj majetok - neoprávnene.
kopretinka dôvod nevrátenia tabletu?
zumra Vraj nemôžem mať poistné plnenie aj tovar. Na to som sa hneď ohradila, som sa pýtala keby oprava bola ešte rentabilna pre poisťovňu, tablet by opravili, vramci poistky by som zaplatila len spoluúčasť, ale tablet by mi vrátili, takže tvrdenie že nemôžem mať poistnu udalosť aj tovar je podľa mňa vrchol, pýtala som si aj článok kde to je v poistnej zmluve, nič mi nevedela povedať, takže naozaj nechápem prečo mi tablet nevrátili.
kopretinka Písomne žiadaj vrátenie tabletu a nech ti to dajú na papieri,podľa ktorého bodu zmluvy ti ho nechcú vrátiť.
(To je inak dobrá sprostosť,mám poistený motor chladničky,takže keď sa mi pokazí,tak mi dajú 30eur a chladničku mi zoberú?)
bodliak Poistne plnenie by bol novy displej. Kedze sa im nechce, daju voucher a tablet Ti vratia neopraveny.
misoft Lenže jej dali len voucher na nákup, ale tablet si nechali. A pokiaľ som pozeral na ich "paušál" - tak tých 48€ je "ich" cena za tablet. Takže asi platila mesačne len tých 2€ a má tablet za 48€. Takže lajstro za tablet. Keby vo faktúre mala "splácanie" za tablet v inej sume - tak to by už O2 zadržiavalo jej majetok.
kopretinka prečo si vymazala komentár?
zumra Chcela som ho ešte upraviť, ale na NB sa mi akurát spustila aktualizacia. Podala som tu písomnú žiadosť, nikto ani O2 ani poisťovňa mi nič konkretne nevedeli povedať, žiadny článok zmluvy, nič. Som naozaj zvedava na ich odpoveď. A tablet som splácala mesačne po 9€, akontaciu som dala okolo 60€ a plus mesačne poistka 3€. Tento mesiac platim poslednú splátku. Poistnej zmluve je 3%amortizacia za kazdy mesiac. Výpočet toho voucheru po odratani spoluúčasti mi cca sedí, mňa len zarazilo, že zariadenie tablet nevratili, ani na vyber mi nedali, a v zmluve nikde nie je, že poistné plnenie musí byť formou voucheru, oni tak rozhodli a hotovo.. celé mi to príde ako riadny podfuk. Poisťovňa keď má platiť tak ruky preč od toho...
kopretinka inak ja by som to napísala aj na Obch.inšpekciu.....
zumra Dnes som na to už pomyslela.
duves Sila. Dcera utopila poisteny iPhone. Dostali sme iny. Ziadnu alikvotnu sumu po opotrebeni. Daj to na SOI-ku.
zumra Ja sa do toho už úplne zamotávam V poistnej zmluve som našla článok - poistník súhlasí, že v prípade vzniku práva na poistné plnenie z dôvodu poškodenia alebo zničenia vyššie uvdeného prístroja prejde vlastnícke právo k takémuto prístroju alebo jeho vymenenému dielu alebo súčiastky na Hlavného Poisťovateľa. Takže som asi bezradná
duves Ved hej, zmluvny servis preskuma rozsah škody a stanoví či sa to bude opravovat. Ak nie, nefunčne zariadenie si nechaju a poistenemu z titulu poistnej udalosti urobia vymenu. Treba to však cele preskumat. Ak tam však je taky bod, že neopravitelne neopravia a zakaznikovi daju bonus vo výške odkupnej hodnoty zariadenia, tak potom maju pravdu. Treba čítat zmluvne podmienky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Písomne žiadaj vrátenie tabletu a nech ti to dajú na papieri,podľa ktorého bodu zmluvy ti ho nechcú vrátiť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ si mala ten tablet v rámci paušálu, tak si ho v ňom splácala. Možno ti chýba pár splátok (do ukončenia viazanosti) a tablet by bol tvojim majetkom. Pokiaľ sa O2 rozhodlo ho nevrátiť, musia ti vrátiť jeho cenu mínus amortizáciu (počíta sa 10%/rok) a mínus chýbajúce splátky do viazanosti.
    Takže nie nejaký papierik za 43€, ale cena tabletu (predajná 270€ - nesplatená doba - cca 2*10% z 270€ = 2*27€) = odhadom cca 150-200€. Otrep im ten papierik o hlavu a začni trochu dôraznejšie požadovať svoje - ty si si už skoro celý tablet zaplatila, prakticky je tvoj a oni ti nevrátili tvoj majetok.
    Tipujem Lenovo TAB 3 - ten voucher je z ich "výpočtu" pri viazanosti 2 roky za 2€*12 mesiacov = 48€
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zumra Ďakujem každému za názor, radu, počkám na vyjadrenie a rozhodla som sa podať aj podnet na obchodnú inšpekciu.
    duves spravne, na SOI to treba dať
    zumra Ešte mi prosím poraďte, na koho dať podnet na SOI, voči O2 alebo poisťovni. Asi O2, keďže oni sprostredkovavaju poistenie.
    kopretinka mňa by zaujímala tá zmluva,ako je tam ošetrené to poistenie.Presný text.
    misoft Voči O2 - tí zadržiavajú tvoj majetok a cez poisťovňu vybavili poistnú udalosť.
    zumra Ja sa do toho už úplne zamotávam V poistnej zmluve som našla článok - poistník súhlasí, že v prípade vzniku práva na poistné plnenie z dôvodu poškodenia alebo zničenia vyššie uvdeného prístroja prejde vlastnícke právo k takémuto prístroju alebo jeho vymenenému dielu alebo súčiastky na Hlavného Poisťovateľa. Takže som asi bezradná. Celá zmluva mi príde postavená neýhodne proti spotrebitelovi
    misoft Vymenený diel sa stáva ich majetkom, nemôžu si privlastniť CELÝ prístroj.
    zumra Tablet poškodený bol, prasknutý displej. Ale žiadnu opravu nevykonali - mam vyjadrenie so servisneho centra - Tablet vykazuje mechanicke poskodenie. Na zaklade zamietnuteho cenoveho navrhu Vam tablet posielame neopraveny. Vyjadrenie poistovne - oprava je nerentabilna, narok na plnenie vznika zakaznikovi vo forme voucheru. Zariadenie ponechane v servise, odoslany len protokol o oprave s vyjadrenim poistovne. toto mi dali v O2. Z O2 mi prišla len SMS správa s poukazom tým voucherom vo výške 48,25€, ktorá má platnosť 1mesiac.
    kopretinka žiadaj späť neopravený tablet!
    zumra Dnes mi kuriérom prišiel balík, bol to tablet zo servisu. Otázne ešte je, či mi zostáva aj voucher, O2 sa má ešte vyjadriť.
    misoft Vykašli sa na tú ich almužnu. Ak sa dá - vráť im to a nič si od nich nekupuj. Sú s tým len problémy.
      zbaliť
    kopretinka 21.05.18 08:14 odstránil(a) z Porady
    kopretinka 21.05.18 08:13 priradil do Porady

    Reklamácia tabletu O2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.