Zavrieť

Porady

Dochodok a materska-praca na dohodu.

Pracujem u troch lekarov a s kazdym mam uzavretu dohodu o pracovnej cinnosti. Je nejaka moznost sporit si dobrovolne na matersku dovolenku a dochodok, ked zamestnavatel nechce prehodnotit zmluvu a zamestnat ma ako zamestnanca? Su nejake moznosti dobrovolneho platenia? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    predpokladám, že to máš všetky príjmy pravidelné a nie si ID - takže máš tri poistenia povinné aj nemocenské aj dôchodkové, aj PvN) - ak splníš podmienky - tak nárok by si mala mať na materské zo všetkých poistení .
    Súbeh dobrovoľného nemocenského poistenia s povinným nie je možný (materské).
    Inak je to s dôchodkovým poistením (SD,ID) - tam súbeh je možný - ak veľmi chceš, môžeš sa prihlásiť ... ale ako mladá kočka neviem načo by si to riešila (to ber len ako môj názor)
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    E_vita Dakujem za odpoved. Ako dohodarka som predpokladala, ze narok na matersku nemam ziadny. A co sa mysli tym ak splnim podmienky?
    Katy a R zákl. podmienka - 270 dní poistenia za posledné 2 roky. Pozri si na výpl páske, či tam máš aj nemocenské poistenie (záleží od typu dohody)
    E_vita Na vyplatnej paske mam nemocenske poistenie. Tym padom uz len staci splnit podmienku 270 dni a vvyska materskej sa vypocita podla prijmov z troch dohod, respektive ich scitanim?
    Katy a R v podstate áno - v každom poistení treba splniť podmienky (každé sa posudzuje samostatne) a VZ na nem poistenie je dôležitý. - kuk zák oSP (a preštuduj tu príspevky o materskej dávke - je ich tu habadej☺
    E_vita Na ženy, ktoré sú zamestnané na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, t. j. dohoda o vykonaní práce, dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o brigádnickej práci študentov, sa ustanovenia Zákonníka práce o materskej dovolenke nevzťahujú - to znamená, že tzv. dohodárky nemajú nárok na materskú dovolenku.

    Potom to co pises nekoresponduje s tym, co som sa docitala na internete.
    ivka70 to platilo, pokial sa neplatilo nemocenske poistenie aj z dohod ... cca do roku 2013 ...
    Katy a R treba si skontrolovať v zákone - že čo je pravda materské je dávkou nemocenského poistenia. kto takéto poistenie nemá (nesplní podmienky), ani dávka nebude. píšeš, že máš - či ako?
      zbaliť

    Dochodok a materska-praca na dohodu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.