Zavrieť

Porady

prejednanie dedičstva

V 2006 bolo ukončené dedičské konanie po babke,bola som dedičkou po zosnulom otcovi.Teraz mi prišlo predvolanie na prejednanie uvedeného dedičstva.Čo mám očakávať?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 nejde nahodou o prejednanie novonajdeneho dedicstva?
misoft Buď sa niečo nové objavilo, alebo niekomu sa to nepáčilo, prípadne sa niekto ozval s nejakou pohľadávkou. V každom prípade - 12 rokov je dlhá doba na posledne uvedené možnosti, aby sa to riešilo.
Ľubag minulý rok chceli predať pozemky s čím som nesúhlasila,potom zostalo ticho.Nakoľko mám najmenší podiel môžu ma pri tomto prejednaní neako donútiť aby som im to podpísala alebo môžu chcieť zmeniť prerozdelenie parciel?
Ďakujem
Mária27 Takže nejde o prejednanie dedičstva ale o riešenie spoluvlastníckych vzťahov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Pri zrušení a vyporiadaní spoluvlastníctva zdedených pozemkov môže súd rozhodnúť o rozdelení pozemku, ak to nie je možné o ich prikázaní do vlastníctva napr. jedného z vás za odplatu. Pozri občiansky zákonník § 142.
    Pri pozemkoch platí aj zákaz drobenia podľa § 23 zákona 180/1995.

    prejednanie dedičstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.