Zavrieť

Porady

Rakusky zivnostnik, neplatca dph a fakturacia slovenskej firme- danove povinnosti slovenskej firmy

dobry den, som rakusky zivnostnik/prekladatel a chcela by som nadalej spolupracovat so slovenskymi prekladatelskymi agenturami /ako doposial na slovensku zivnost, ale prestahovala som sa/..nie som platca dph v rakusku, cize moje faktury budu vystavovane bez dhp... slovenska firma mi ale povedala, ze bude musiet odviest/zaplatit dph na sumu, ktoru im vystavim vo fakture..
nie je mi tento postup jasny...
dakujem vopred za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pri takýchto fakturáciach ide o registráciu platiteľa DPH podľa § 7a zákona o DPH
    hanelie zdroj FS
    Podľa § 7a zákona o DPH sa registrujú zdaniteľné osoby, ktoré prijímajú alebo dodávajú služby z/do iného členského štátu, pri ktorých sa miesto dodania určí podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby. Registráciou podľa tohto ustanovenia sa zdaniteľné osoby nestávajú platiteľmi dane. Sú povinné platiť daň pri prijatí služby od zahraničnej zdaniteľnej osoby, ale nemajú nárok na odpočítanie dane.

    monika474 je offline (nepripojený) monika474

    monika474
    V prípade, že budete vystavovať faktúry slovenskej spoločnosti, ktorá nie je platiteľom DPH, tak áno - slovenská spoločnosť musí na Slovensku odviesť 20% DPH. Rovnako treba myslieť na to, že aj na Vás sa pri fakturácií slovenskému platiteľovi aj neplatiteľovi DPH vzťahujú v Rakúsku určité povinnosti.

    Rakusky zivnostnik, neplatca dph a fakturacia slovenskej firme- danove povinnosti slovenskej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.