Zavrieť

Porady

Časová mzda - MRP Win

Ahojte
môže mi niekto vysvetliť ako mám v MRP Win zadať časovú mzdru, odpracované hodiny a tak ďalej.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    časovú mzdu
    v pracovnom pomere u daného zamestnanca
    pozri prílohu
    odpracované hod. priamo vo výpočte mzdy
    casova (Custom) (2).JPG  

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    To mi je jasné , zadam hodinovú mzdu a ktomu potrebujem zadať aj čas. Ten mám zadať už pri uväzku? Zadam na koľko hod, denne bude dohodutý prac, čas. / dadzba na hodinu, . Podľa toho by mi soft. mál vypočítať mzdu a ako mám postupovať, ak chcem to rozdeliť na mesačný príjem a diety vyplatené zamestnancovi, ktorý je vyslaný na prac. cestu do iného mesta. Môžem vôbec takto postupovať? Alebo mi niekto poradte ako to mám vlastne riešit. Určite niekto máte skusenosti.
    Ďakujem

    sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

    sonka1
    diety sa zadávajú v MRP priamo, ked robíš mzdu, v záložke úplné údaje mzdy, potom príplatky po zdanení. číslo položky na diety je 1400. čas za zadava tiež pri výpočte mzdy. - program prepočíta, podľa odpracovaných dní.

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Sonka 1, podľa Tvojej rady som chcela zadať diety, ale nemám položku 1400.
    Mám ju nejako zadať manuálne?

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    áno diety treba zadať manuálne.Musíš ísť do číselníkov,mzdový číselník,práca so mzdovým číselníkom,klikni si na záložku príplatky po zdanení daj si plus,tak si zadáš položku 1400- diety.(resp.náhrady cestovných výdavkov).Túto položku zadávaš len raz potom Ti už bude soft sám ťahať túto položku.
    Naposledy upravil Luna : 15.08.06 at 09:07

    dipe je offline (nepripojený) dipe

    dipe
    Ďakujem , už som si to aj nahodila.
    Možno to vyzne hlúpo, ale nirobila som časové mzdy.
    Potrebujem si vypočítať koľko môžem dať zamestnancovi na hod. tak aby ja som nebola stratová. Mám 140Sk/hod(je to suma ktorú ja dostanem od firmy s ktorou mám zmluvu) a ako z toho vyrátam hodinovú mzdu pre zamestanca aby som tam zarátala aj odvody. Nevieš mi poradiť ako to je v praxi? Potrebujem len nasmerovať.
    Ďakujem
    Nika
    Naposledy upravil dipe : 15.08.06 at 22:05 Dôvod: Preklep

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Diéty nad 18 hod sú 208,- snád sa to nezmenilo. pekný den prajem všetkým.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.