Zavrieť

Porady

Faktúra za vzorky - prenos daňovej povinnosti

Dodávateľ nám dodal kvetináče, ktoré majú byť u nás vystavené ako vzorky. Faktúru vystavil s prenosom daňovej povinnosti. Je to správne?

Podľa môjho názoru je faktúra vystavená nesprávne. Keď poskytol dodávateľ tovar ako vzorku, mala byť faktúra v nulovej hodnote a nie so sumou a prenosom daňovej povinnosti.
Naposledy upravil marions : 29.05.18 at 07:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to takto: Podľa zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty pre obchodné vzorky platí § 8 ods. 3 ZDPH, ktorým sa ustanovuje, že bezodplatné dodanie obchodných vzoriek sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu, z čoho vyplýva, že nepodlieha daňovej povinnosti.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions Ďakujem za reakciu, áno presne toto som čítala a chcela som sa uistiť, či tomu dobre chápem, že ak je to bezodplatné dodanie tovaru, tak faktúra mala byť s nulovou hodnotou. Ale faktúru mám so sumou a prenesenou daňovou povinnosťou.
    Tweety Potom to nie sú vzorky. Vzorky treba deklarovať.
    marions A samozdanenie so vzorkami nemá spoločné nič ?
    Tweety Bezplatné dodanie vzoriek sa nepovažuje za dodanie tovaru za protihodnotu.
      zbaliť

    Faktúra za vzorky - prenos daňovej povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.