Zavrieť

Porady

Predaj osob.automobilu pod odpise - je treba dať DPH?

mirkistifi

mirkistifi je offline (nepripojený) mirkistifi

mirkistifi
Plánujeme predať z FO SZČO platca DPH - os.auto zakúpené pred cca 6 rokmi, už odpísané, musíme predať s DPH? Ďakujem pekne za odpoveď!
veronikasad Bolo na auto uplatnene odpocitanie dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tweety

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    mirkistifi Bolo kúpené na leasing a DPH bolo uplatnené.
    promont maja

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    .. a podľa toho komu ... § 22, ods. 8 a 9 zákona o DPH ..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie v skratke pozor na transférové ocenenie
    mirkistifi Pozriem, ďakujem a TO chápem...
    felix1 Nemáte informácie či je možné pre stanovenie ceny použiť súdno znalecký posudok ?
      zbaliť
    veronikasad

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak auto predáš ako živnostník, príjem z predaja vstupuje do vymeriavacieho základu pre platenie odvodov do ZP a SP. Fa bude s DPH.

    Môžeš ho preradiť do osobného majetku, ak ho po preradení predáš do 5 rokov, príjem z predaja zdaníš ako ostatný príjem. Platia sa z neho odvody na zdravotné poistenie. DPH už neriešiš.
    hanelie

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    ak by bolo vyradené z OM tak bez DPH ( do 5 rokov od vyradenia príjem za predaj MV zdaniť )
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Mila123 6 ročné auto, obstarané na leasing a zároveň 5 rokov vyradené? to nejako nesedí
    hanelie odporúčam ešte raz si prečítať môj príspevok
    hanelie resp ok výkladový slovník:
    ak by ho teraz vyradili z OM tak by ho mohli predať bez DPH ale zároveň nesmú zabudnúť, že aj príjem z predaja vyradeného majetku treba ešte zdaniť a to do 5 rokov odo dňa vyradenia majetku z OM
    mirkistifi Zdaniť treba príjem, to je mi jasné, DPH neviem.. To, že je už odpísané, neznamená, že je vyradené, dobre to chápem; že?
    hanelie áno dobre to chápete - ak je odpísané, neznamená to, že je aj vyradené
      zbaliť

    Predaj osob.automobilu pod odpise - je treba dať DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.