Zavrieť

Porady

skodlive OSB?

ahojte,

v ramci rekonstrukcie podlahy som polozil aj OSB dosky zn. Kronospan ale ide z nich (uz ca 2 roky) nejaky chemicky smrad z ktorého ma boli hlava, mam zvlastny pocit na jazyku/perach aj pri dychani a aj tep mam silnejsi (citim aj v noci a pretrvava niekolko hodin). V zime to bolo extremne ale aj v lete, ked boli cely den/noc otvorene okna, som pocitoval tieto príznaky.
Dosky som samozrejme odstranil do nepouzivanej miestnosti, ale aj po par minútovom pobyte v nej to citim. Moze byt, ze su niecim napustene, mate skusenosti??
dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Ved to su zlepene struzliny, otazne je akym prostriedkom.
    Ja mam tieto dosky ako dlazku na povale, ale vtedy pri montazi som necitil smrad ani nemal nevolnosti, ani teraz ked tam vyjdem cosi pohladat.
    Za sociku sme kupili do detskej izby drevotrieskovy nabytok Oslava, ten smrdel ako fras, myslim ze formaldehytom. Izba/nabytok sa vetrali vyse roka nez sme tam deti dali spat.
    Naposledy upravil vicktor : 01.06.18 at 14:52

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    V starých OSB doskách môže byť použité lepidlo s formaldehydom. Dnes sa už používajú PU živice bez formaldehydu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.