Zavrieť

Porady

choroba buxusu?

Ahojte, na buxuse sa mi zacali objavovat biele,akoby vajicka.Na listoch aj na konaroch,postupne listy zacnu opadavat az nakoniec krik vyschne.nie su tam ziadne husenice.existuje na to nejaky postrek? Prikladam aj fotky. Dakujem za rady.
received_10208690948670128.jpeg  
received_10208690948790131.jpeg  
received_10208690948870133.jpeg  
received_10208690949790156.jpeg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Nie je to buxus, ale brslen - hieonymus(?).
    Tiez to mam, striekam vselicim, ale zda sa mi ze nepomaha. Asi nestriekam tym spravnym...

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    http://www.pluska.sk/izahradkar/nasi...y-brslene.html

    Váš bršlen je napadnutý štítničkou bršlenovou (Unaspis euonymi). Jej hostiteľmi sú rôzne druhy bršlenov, ale najčastejšie a najciteľnejšie poškodzuje vždyzelený bršlen japonský (Euonymus japonicus). Škodí cicaním rastlinných štiav na listoch, ale najmä na kôre výhonkov a starších konárov. Silno poškodené listy predčasne opadávajú, rastliny zaostávajú v raste a postupne odumierajú. Škodca prezimuje v štádiu lariev alebo dospelcov.

    Napadnuté rastliny by ste mali ošetriť na začiatku vegetácie minimálne dvakrát. Na prvý postrek môžete použiť jeden z dvoch organofosfátov Dursban 480 EC alebo Reldan 40 EC, na druhý o 10 dní neskôr pyretroid Talstar 10 EC. Do postrekovej kvapaliny pridajte aj zmáčadlo, napríklad Silwet.

    Pripadne aj tu:
    http://www.pluska.sk/izahradkar/nasi...zachranit.html
    MAGO Dakujem za radu Ivka70, vypada ze je to presne co som hladal. Utekam do zahradnictva nakupit postreky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.