Zavrieť

Porady

Aký šijací stroj

Svokra sa rozhodla, že mi k narodeninám kúpi šijací stroj. Ja si ho mám vybrať-v hodnote cca 20.000,- Sk. Viete mi poradiť overenú značku. Máte skúsenosti s BERNINE a PFAFF. Ktoré z nich sú kvalitnejšie?
Usporiadat
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

ahoj, ja som si pred rokom kupila Brother - NX400 a neviem si ho vynachvalit. Je uplne perfektny - ma vsetky funkcie ktore potrebujem. Robi sa na nom pohodlne, lahucko a je uplne tichy. Bol sice o trosku drahsi ako 20000 - stal 24900, ale oplati sa doplatit.
Naposledy upravil kattka.c : 13.08.06 at 18:20
Brother-NX400.jpg  
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Čo a ako často budeš šiť? Nekupuj zbytočne drahý stroj s desiatkami programov, z ktorých aj tak využiješ len pár. Moja dcéra má Brother aj overlock už od strednej školy - veľa rokov a je s nimi veľmi spokojná a nemenila by, teraz som sa jej pýtala, keď som obzerala tie nové. Oba spolu stáli cca 30 tis.
http://www.dunaj.sk/default.asp?nCreatorID=775649
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Ahoj, robím vo firme, ktorá predáva a opravuje šijacie stroje, takže ak by si niečo konkrétne potrebovala kľudne sa pýtaj. Ja budem otravovať šéfa. Pozri si toto: http://www.modatex.szm.sk/stroje.htm
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Nikulik a vedela by si aj poradiť, pre taký antitalent ako som ja, niečo také lacniejšie cca za 5-6 tis.?
My máme doma len taký starý šľapací stroj a už je chudák tak dokaličený, že je súci akurát tak na vyhodenie.
Mne stačí niečo len tak na zašitie okrajov na obrusoch, sem tam nejaká návlečka a tak.
Ja tomu šitiu moc nedám, ale platiť 100 korún za skrátenie nohavíc, sa mi zdá veľa.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Prosim vas pekne, aky je rozdiel (okrem ceny) medzi strojmi, ktore predavaju v obchodoch za 4-5 tisic a tymi 20 tisicovymi?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

durisovad
Prosim vas pekne, aky je rozdiel (okrem ceny) medzi strojmi, ktore predavaju v obchodoch za 4-5 tisic a tymi 20 tisicovymi?
znama si kupila taky za 8 tis. s tym ze je to aj tak jedno ... ked ho zacala pouzivat, zacali sa problemy ... stehy sa rozladovali, niektore veci prestali fungovat tak ako mali. Nakoniec si aj tak kupila za 20 tis.
Ale aj tak si myslim, ze to aky stroj si clovek kupi a aky mu bude vyhovovat - to je individualne
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

durisovad
Prosim vas pekne, aky je rozdiel (okrem ceny) medzi strojmi, ktore predavaju v obchodoch za 4-5 tisic a tymi 20 tisicovymi?
V nielen v množstve programov, ale tak ako vo všetkom - v kvalite výrobku a servisu.
AlaNR:
Nikulik a vedela by si aj poradiť, pre taký antitalent ako som ja, niečo také lacniejšie cca za 5-6 tis.?
My máme doma len taký starý šľapací stroj a už je chudák tak dokaličený, že je súci akurát tak na vyhodenie.
Mne stačí niečo len tak na zašitie okrajov na obrusoch, sem tam nejaká návlečka a tak.
Ja tomu šitiu moc nedám, ale platiť 100 korún za skrátenie nohavíc, sa mi zdá veľa.

V príspevku 3 je odkaz na Brothery, klikni na názov stroja a máš tam popis, úplne stačia tie okolo 6 tis.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

kukučka
V nielen v množstve programov, ale tak ako vo všetkom - v kvalite výrobku a servisu.
AlaNR:
Nikulik a vedela by si aj poradiť, pre taký antitalent ako som ja, niečo také lacniejšie cca za 5-6 tis.?
My máme doma len taký starý šľapací stroj a už je chudák tak dokaličený, že je súci akurát tak na vyhodenie.
Mne stačí niečo len tak na zašitie okrajov na obrusoch, sem tam nejaká návlečka a tak.
Ja tomu šitiu moc nedám, ale platiť 100 korún za skrátenie nohavíc, sa mi zdá veľa.

V príspevku 3 je odkaz na Brothery, klikni na názov stroja a máš tam popis, úplne stačia tie okolo 6 tis.


Ja mám Singer, kúpila som ho v akcii za 4990,- sk. Má 24 programov, ale určite ich všetky nevyužívam. Niekedy som šila viac, ale vekom sú tie oči slabšie a na zipsy, alebo skrátenie, zúženie, či rozšírenie odevov, alebo nejaké opravy, je to úplne v pohode. Ozaj stačí a nemám s nim problémy. Za krajčírku sa nepovažujem a ozaj mi pomáha, tak myslím, že by si bola spokojná. :p
0 0
rede rede

rede je offline (nepripojený) rede

Mojej dcére som pred desiatimi rokmi kúpila šijací stroj Husqvarna (typ si nepamätám, má na prednej časti displey na číselné nastavovanie všetkých funkcií), keď im ho predvádzali v prvom ročníku na SPŠ odevnej v Trenčíne. Neskôr si dokúpila aj overlok tejto značky. Ešte zatial nebol v oprave. Istý čas som ho používala aj ja, šitie na ňom bolo super a hlavne to nastavovanie všetkých číselných parametrov, ktoré som potrebovala. Vlani na jeseň si kúpila mama šijací stroj Brother. Občas mi ho požičia, nakoľko dcéra býva v Blave a ja mám starú Veritasku. Keď porovnám šitie na týchto strojoch, jednoznačne by so dala prednosť Husqvarne. Musím podotknúť, že šijem pre seba a našu domácnosť. Podľa mojich skúseností je určite lepšie radšej viac investovať a kúpiť si kvalitnú vec, pretože je to investícia na veľa rokov. A ako sa hovorí, nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci. Treba si tiež dať pozor pri výbere šijacieho stroja, aké má vypracovanie gombíkovej dierky.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

suhalsim s REDE,
aj ja som pocula ze Husquarna su dobre sijacie stroje, ale ked som ja kupovala stroj nevedela som sa ku Husquarne dostat - ani v obchodoch a ani na internete som nenasla ze by sa predavali. Ze by ich prestali vyrabat?
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Jara,
kedy si prosím kúpila Singer, ja ho neviem dostať. Vyrábajú sa ešte vôbec?
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

Mackovka
Jara,
kedy si prosím kúpila Singer, ja ho neviem dostať. Vyrábajú sa ešte vôbec?
Singer? ved to je najpredavanejsia znacka na SVK.... v kazdom lepsom obchodnom dome ich maju.
Skus:
http://www.singer.sk/
http://www.singer.cz/
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

AlaNR
Nikulik a vedela by si aj poradiť, pre taký antitalent ako som ja, niečo také lacniejšie cca za 5-6 tis.?
My máme doma len taký starý šľapací stroj a už je chudák tak dokaličený, že je súci akurát tak na vyhodenie.
Mne stačí niečo len tak na zašitie okrajov na obrusoch, sem tam nejaká návlečka a tak.
Ja tomu šitiu moc nedám, ale platiť 100 korún za skrátenie nohavíc, sa mi zdá veľa.
AlaNR: Pozri, prakticky dnes sú už všetky stroje dobré, len si prosím ťa nekupuj tie stroje v hypermarketoch, kde ťa nalákajú na super cenu.
Moja maminka si kúpila Brother asi cca za 14 000,- a jej s ním veľmi spokojná, a čo je dôležité, drží nejakých 7 rokov už. A to už prešiel všetkým možným, domácim šitím ale aj u nás vo firme keď sme ho súrne potrebovali do výroby. Takže už má tiež svoje odšité a stále funguje. Keďže v tomto podnikáme, tak som sa naučila, že nie všetko čo má dobru cenu je aj dobré. Tažko takto na diaľku poradiť, ale opýtam sa šéfa. Ešte by som ti odporučila stránku www.anir.sk. Je to vynikajúca firma, ktorá sa špecializuje na predaj šijacích strojov, a predajom rôznych súčiastok do šijacích strojov. Sídli v Prešove, ale má svojich predajcov po celom slovensku. A za ich kvalitu strojov sa fakt mozem zaručiť. A načo nezabúdaj, že keď si kúpiť stroj z nejakého hypermarketu za super cenu, tak tam nemáš servis. Kdež to u serióznych predajcov máš záruku 2-3 roky a servis. Takže by som odporučila zainvestovať a aspon tých 12 000 si naplánovať určite, minimálne. A stroj nekupujes na rok, ani na dva....
0 0
Soňurka Soňurka

Soňurka je offline (nepripojený) Soňurka

začiatočník v účtovníctve, amatér, nadšenec PORADY ...viac
Prajem všetkým dobré ránko
Ak si niekto nájde v tomto čase chvíľku aj k tejto téme - máme problém pri výbere šijacieho stroja (ako darček)
s výberom sme skončili pri strojoch Brother BC 2100 a BC 2500
zistili sme, že rozdiel je v počte programov 40 (60) a ešte v dvoch veciach, ktoré nevieme posúdiť - tí čo máte skúsenosti, prosím poraďte !!!
BC 2500 má páčku, ktorou sa dajú nastaviť tri rýchlosti šitia a ďalší gombíček , ktorým sa nastaví zmena polohy ihly. Ak máte prosím niekto aj konktétne tieto stroje, dajú sa na nich šiť aj hrubšie látky (napr. taký kabátik, al závesy)
Ďakujem všetkým ochotným
Prajem príjemný deň plný pohody
0 0
malalulu malalulu

malalulu je offline (nepripojený) malalulu

Už som sa zľakla, že značka Veritas už neexistuje, až keď som klikla na www.anir.sk. Keď som pre vyše 30 rokmi kupovala (a to všelijako pokútne, pretože normálne sa nedali kúpiť) existovali len značky Veritas a Lada, zn. Singer len z počutia.Stroj mám ešte stále, na ňom šijem, síce už menej ale svoje si už odsúžil a dúfam, že ešte mi pár rokov poslúži. Takže doporučujem Veritas.
0 0
zena77 zena77

zena77 je offline (nepripojený) zena77

AlaNR Pozri príspevok
Nikulik a vedela by si aj poradiť, pre taký antitalent ako som ja, niečo také lacniejšie cca za 5-6 tis.?
My máme doma len taký starý šľapací stroj a už je chudák tak dokaličený, že je súci akurát tak na vyhodenie.
Mne stačí niečo len tak na zašitie okrajov na obrusoch, sem tam nejaká návlečka a tak.
Ja tomu šitiu moc nedám, ale platiť 100 korún za skrátenie nohavíc, sa mi zdá veľa.
Ja by som Ti poradila - pozri na Bazošovi .... staré kvalitné málo používané - to je lepšia varianta ako vyvaliť 400 eur za umelú hmotu....
0 0
Zimova Zimova

Zimova je offline (nepripojený) Zimova

Najobjektívnejšiu radu Vám dá nezávislá spotrebiteľská organizácia D-test. Na jar 2011 testovala 10 značiek a víťazom sa stala Bernina Bernette E66 za 220Eur. Pozrite na stránku predajne Patchworkparty v Bratislave, alebo priamo do e-shopu. Pred meno pridajte www a za meno .sk.
V prípade, že chcete pozrieť výsledky D-test: .dtest.cz/clanek-1589/test-sicich-stroju-2011
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zimova Pozri príspevok
Najobjektívnejšiu radu Vám dá nezávislá spotrebiteľská organizácia D-test. Na jar 2011 testovala 10 značiek a víťazom sa stala Bernina Bernette E66 za 220Eur. Pozrite na stránku predajne Patchworkparty v Bratislave, alebo priamo do e-shopu. Pred meno pridajte www a za meno .sk.
V prípade, že chcete pozrieť výsledky D-test: .dtest.cz/clanek-1589/test-sicich-stroju-2011
http://www.patchworkparty.sk/aktuali...zmedziijackami
http://www.dtest.sk/test/bernina-bernette-e-66/8315
0 0
herbate herbate

herbate je offline (nepripojený) herbate

nikulik Pozri príspevok
Ahoj, robím vo firme, ktorá predáva a opravuje šijacie stroje, takže ak by si niečo konkrétne potrebovala kľudne sa pýtaj. Ja budem otravovať šéfa. Pozri si toto: http://www.modatex.szm.sk/stroje.htm
ahoj ja mam sijaci stroj Toyota a potrebovala by som opravit slapadlo alebo kupyt nove.mozes mi pomoct dakujem
0 0
Zimova Zimova

Zimova je offline (nepripojený) Zimova

Pedál na šijací stroj Toyota sa dá kúpiť na www.patchworkparty.sk v e-shope alebo v kamennom obchode na Plynárenskej 1 v Bratislave. Volaj 02/5441 3742.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať