Zavrieť

Porady

Vzorec na zvýraznenie opakujúcich sa čísel v exeli

Zdravím, potreboval by som pomôcť ako vytvoriť vzorec na zvýraznenie či už farebné alebo číselne keď ku danému číslu rozmeru pridelíme buď farbu alebo číslo. viď foto, (je len ilustračné) samozrejme sa jedná o omnoho viac pracovísk a rozmerov a skrz to sa to stáva neprehľadné. Potreboval by som teda vytvoriť vzorec kde mi v stĺpci "Zvýraznenie" vygeneruje farbu podľa rozmeru keď napríklad číslo rozmeru bude "10" tak príklad - rozmer 10 bude niesť farbu zelenú, no a všade kde sa objaví rozmer číslom 10 v stĺpci zvýraznenie mi hodí zelenú farbu alebo rozmer "10" bude niesť číslo "1" a tak isto, keď sa niekde objaví rozmer číslom "10" vygeneruje v stĺpci "Zvýraznenie" číslo "1". Neviem si s tým poradiť. Farby v stĺpci "Rozmer" meniť nemôžem. Tento plán je dynamický čiže sa v dni mení 3x. Vždy sa kopíruje z hlavného plánu do ktorého sa zasahovať nesmie, žiaľ ani farebne, čiže zvýraznenie farieb v stĺpci "rozmer" by bol len na zlomok dňa a pri takom "quantume" tých "pracovísk" a "rozmerov" neni proste čas každý deň to farebne zvýraznovať. Jediné riešenie je takéto. Vie mi prosím niekto poradiť?
Naposledy upravil Fr4nS : 10.06.18 at 00:24
Bez názvu.png  
3 komentárov     zbaliť
Kabaka123 Čo znamená toto: rozmer "10" bude niesť číslo "1"
Fr4nS Písal som že buď bude mať daný rozmer mnou priradený farbu alebo číslo, čiže v tomto prípade číslo "1" napríklad rozmer "11" by mal c "2" a toto všetko by sa ukázalo v druhom stĺpci názvom "zvýraznenie"
Kabaka123 A ako máme vedieť aké čísla ku ktorým rozmerom budeš priraďovať? Daj prevodník a bude to jasnejšie: teda 10 bude 1, 11 bude 2 a čo ´ďalej? 12 bude 3?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  sthruska je offline (nepripojený) sthruska

  sthruska
  Na to je podmienené formátovanie. Neodpustím si poznámku: robiť také veci v Excel-y je za trest
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Fr4nS Bude to tak fungovať že pokiaľ sa dostane určite číslo do toho stĺpca názvom "rozmer" už automaticky vygeneruje farbu ktorú mu na začiatku pridelim?
  sthruska Ty si si to ešte nevyskúšal? Samozrejme, že bude. Len problém je v tom, že ten vzorec budeš musieť mať v každom riadku. Zatiaľ čo pri použití VBA by si žiadne vzorce kopírovať nemusel.
  Konkrétne Ti neporadím, lebo s EXcel-om už dlhé roky nerobím. No postup prezradím:

  Urob si podmienené formátovanie.
  Až Ti bude fungovať podľa Tvojej predstavy, stačí ak budeš pracovať s dvomi farbami, tak spustíš záznam makra a definuješ to znova.
  Po ukončení formátovania vypneš záznam makra.
  Dáš prevod makra do VBA a môžeš študovať.
  Z výsledku potom urobíš funkciu ktorú priradíš k tlačidlu. Po jeho stlačení sa Ti, ak to správne urobíš, naformátujú všetky požadované bunky. Bude jedno koľko ich bude. ich počet si budeš zisťovať vo funkcii.
  K tomu potrebuješ mať zobrazenú kartu "Vývojár".

  Veľa zdaru.
  Fr4nS Nie, neskúsil, hľadal som to na internete s tým že to bude nejaký náročný vzorec. Viete mi dať email, keby som si nevedel poradiť s tým či by ste mi súkromné s tým nepomohol.
    zbaliť

  Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

  Kabaka123
  prilož vzorový súbor v exceli nie obrázok

  Musíš zadefinovať všetky podmienky do podmieneného formátovania, excel 2003 má možnosť len 3, excel 2007 má možnosť 7 podmienok, ak chceš podmienok viac - viac farieb, musíš nato ísť cez vzorec, alebo ako bolo spomenuté cez VBA -makro. Ak ho nevieš vytvoriť tak ho nahraj ako spomínal sthruska.

  pozri toto

  http://www.porada.sk/t95940-sucet-buniek.html

  http://www.porada.sk/t163158-podmien...matovanie.html
  Naposledy upravil Kabaka123 : 09.06.18 at 07:21
  Fr4nS Prilohu som pripol, pracujem v 2013, neviem si s tým rady VBA - macro neviem vytvoriť a formatovanie skúsim akurát v tom vidím strašne dlhú cestu

  Vzorec na zvýraznenie opakujúcich sa čísel v exeli

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.