Zavrieť

Porady

Ako mam postupovať pri predaji domu nadobudnuteho darovaním ak sa mi otec vyhráža že mi odnime dar lebo s tym nesuhlasi.

Otec ho daroval v r.2016 mne aj manželovi na moju žiadosť. Do zmluvy nedal ziadnu podmienku. Teraz ked som sa rozhodla po mensej rekonštrukcii dom predať otec najskôr suhlasil a nasledne si to uvedomil a vyhráža sa mi že ju vezme späť keďže to máme len dva roky. Zmluva o predaji je podpisana a už sa caka len na uvolnenie peňazí z banky. Vravi ze ho.moralne poskodzujem lebo nenakladam s darom podla jeho predstav .Mala som to držať tam a vcelku. Ja som predelila geomet.planom obytnu časť. Čo ma môže zachrániť pred otcovym hnevom ?
My sme to.museli predať lebo sme nemali peniaze na dokoncenie ani pokoj od otca ktory vsetko riešil..Mam dve deti malolete.
Naposledy upravil Sardinka : 09.06.18 at 09:13
4 komentárov     zbaliť
buchač Hm...

Čo môže zachrániť pred otcovým hnevom ?
Ja by som povedal, že vrátenie daru.

...apropó...trochu ma zaráža, že ty s manželom ste žiadali dom ako dar.

...a mimochodom, čo je to TO dokončenie domu ?
Bazén, sauna, jakuzy..............atď ?
where Ja som predelila geomet.planom obytnu časť.

co to znamena, otec v dome ostava byvat? ak otec byva teraz s vami, to bude po predaji byvat s cudzimi ludmi?
malo informacii.
aky bol dovod vasej ziadosti?

ak ano, otec urobil fatalnu chybu.
vy ju robite teraz.
nic nie je zadarmo.
pravda bude niekde uplne inde.
nemoralizujem, prax. vase svedomie by nikto nechcel.
je nemoralne si vypytat velky dar a vybehnut s darcom.
Sardinka Chceli sme vyuzit stary 80 rocny dom o ktory nemal nikto z nas 6 bratov zaujem ho opravovať..
A okrem toho nemame pracu taku aby nam dali hypoteku. Skratka otec ani nik iny tam nebyval. Bolo to tam take spinave a nevhodne ani na podnajom. Chceli sme sivyuzit tym nejako pomoct
Sardinka Tak sme ho opravili aspon provizorne a pekne s láskou a s citom sme ho zariadili mysliac si ze si mozno na to zvykneme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sardinka Chcel aby sme ho bud opravili a byvali v nom alebo ho darovali inemu bratovi sestre alebo ho opravovali podla jeho predstav čiže nechať vsetky jeho staré motory a haraburdy tam a napredovať vo vvšetkom v istom rytme.
    Nevedeli sme ani.my samy ze to co.mame ušetrené nebude stacit na opravu. A sme z Talianska nezvyknuti na Oravu. Takze bývať pri ceste na,zákrute kde kazdy den prebehne tisic kamionov nie je vhodné riešenie. Dokonca sme mali hotový projekt a skúseného odborníka. Avšak už vtedy nase vzťahy neboli naj .Cítili sme neustalu kritiku takže sme sa cítili ako na ihlach.
    Oliwa Sardinka, takže Ty si z Talianska a otec je z Oravy...
    Sardinka Moj muz je talian. Uz 8 rokov bez normalnej prace. Ja spodobne. Mali sme ťažký zivot v Taliansku a pokúsili sme sa už 2.krát prísť do tohto opusteneho domceka..a snazili sa opravit aspon tak aby sme tam mohli na cas byť a vidieť ci to bude lepšie a ci rodina bude našou oporou a pomocou..
      zbaliť

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Do darovacej zmluvy sa ani nedá dať nejaká podmienka, darovanie je vždy bezpodmienečné a nezištné. Otec ťahá za kratší koniec a vy nemusíte teraz postupovať nijako špeciálne, pokiaľ na predaji trváte, tak si to predajte a nič ste neporušili. Akurát tak rodinné vzťahy. Ak by chcel otec dar odňať, musel by podať súdnu žalobu a preukázať, že ste hrubo porušili dobré mravy. Tam sa ale počíta akurát tak neposkytnutie pomoci v chorobe či starobe, nie že nerobíte všetko podľa jeho predstáv.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Po právnej stránke nemusíš mať obavy, otec by sotva získal dar späť.
    Pravdepodobne zvažuješ aj vyrovnanie sa s otcom a súrodencami po finančnej stránke, to by bolo fér.

    Otcov vzťah k domu treba chápať. Ani ja nechcem predať rodný dom. Narodila som sa v ňom. Opravujem ho, hoci nik v ňom nebýva a nik zo súrodencov mi neprispieva.

    Preto by bolo dobré zvážiť aj to, či by ste sa všetci nedohodli na finančnom vyrovnaní opráv a vrátení daru.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ing. Ľubomír Janoška, Katy a R, arizona, branislavp
    4

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zial,nikto z nas ti vopred nepovie,ako by rozhodol sudca,keby otec naozaj ziadal vratenie daru...

    Najjednoduchsie by bolo spolu s otcom aj rodinou si sadnut a v klude,bez hnevu si vsetko vysvetlit,pre ake priciny ste sa takto rozhodli.
    Asi by bolo dobre,pre buduci pokoj v rodine,ak by mal zaujem este iny surodenec vyplatit to, co ste do domu vlozili a zostal tam byvat on.Predsa len, zostalo by to v rodine a otec by bol spokojny.

    Snaz sa trosku pochopit aj jeho. Daroval vam nehnutelnost v nemalej hodnote,ze vam pomoze v tazkom zivotnom obdobi,ako pises,dufajuc, ze ho na stare kolena zato doopaatrujete a on,spolu s vami pobudne v dome do sklonku zivota.
    Necuduj sa,ze sa hneva, ze dom chcete predat cudzim ludom.
    Byva otec v tom dome a bude musiet zit s cudzimi ludmi pod jednou strechou?....no, nic potesujuce.

    Ak tam aj nebyva a ma ine byvanie,tak predajom uz nebude moct do tej nehnutelnosti uz nikdy prist..
    No, necuduj sa staremu cloveku.Take nieco necakal.Aj ked mozno si za vzniknutu situaciu moze aj sam,svojou tvrdohlavostou.
    Ale o jeho povahe a mozno aj o tom, ze rad komanduje ste predsa vedeli aj pred prijatim daru.To vam vtedy nevadilo?

    Mas dve moznosti.
    -predaj dom,zbal sa a odstahuj sa hodne daleko, lebo asi bude riadne nahnevana na teba
    -predebatuj s rodinou,ake maju navrhy...aby ste boli vsetci spokoni. Mozno najdete nejake vhodne riesenie,ak si nechces pohnevat najblizsiu rodinu.
    To ale bude musiet byt ochota od vsetkych a kazdy bude musiet asi v niecom ustupit...

    Ako mam postupovať pri predaji domu nadobudnuteho darovaním ak sa mi otec vyhráža že mi odnime dar lebo s tym nesuhlasi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.