Zavrieť

Porady

Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

liduska Pozri príspevok
Ja som mäso nikdy nemočila tak že vôbec neviem ako asi dlho sa to má či 1/2hod či 1/2 dňa.
ja som tiez nikdy nepocula ze by sa malo mäso mocit proti pachu,robim to len s rybami-na noc namocim do mlieka a to ten pach vytiahne a ryby su vlacnemaju svoju chut..mozno bude mlieko dobre aj na zajaca,ved voda celkom znici chut akehokolvek mäsa......
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

v na sej rodine odjakziva chovame zajkov,takze o zdrave mäsko nudzu nemame.nechapem,preco niektori ludia toto mäso neznasaju-hm,mozno si to neuvedomujem,ze razi zajacinou,kedze som na tom vyrastla.....ale muz si to tiez pochvaluje a oni zajkov nemali....

takze dva jednoduche a rychle recepty.

Zajko skoc do truby:

zajaca poriadne oplachnut pod studenou vodou,osusit papierovou utierkou nie celkom do sucha.

pekac trochu potriet olejom alebo maslom,polozime don zajaca,posypeme grilovacim korenim a rascou-aj z vnutra.do pekaca pridame asi 3-5 struckov ceskanu a podlejeme asi 0,3 dcl vina/je jedno ake/ .ak mame doma cerstvu salviu,poukladam na zajaca väcsie vetvicky,doda prijemnu vonu a mäso je dobre stravitelne.

prikryteho peciem v rure cca na 200,ak sa vino vypari podlievam este vodou ale nesmie to plavat,len tak akurat na stavicku....
ked je mäso mäkke,snimem vrchnk a necham zajaca pripiect,mozete ho aj obratit na druhu stranu ale nenechat ho vyciviet,zajac nema kozu ako kurca!!!!!!


Zajac opekany na panvici

zajaca oplachneme ako v predslom recepte.naporcujeme na mensie kusky,osolime.na panvici zohrejeme cca 2-3 polievkove lyzice olivoveho oleja,vlozime kusky mäsa a zo vsetkych stran poopekame do zlatista na dost prudkom ohni,pozor aby nezhorel.
teplotu znizime,podlejeme asi 3 dcl vina,pridame trochu provensalskych bylin a kusky cerstveho cesnaku.prikryte dusime do makka,obcas premiesame a ak treba podlievame troskou vody.po zmäknuti mäso dobre poopekame a nechame odparit skoro vsetku prebytocnu tekutinu.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Sú tu dobré recepty. Pridám sa k Vám aj ja. Pôvodný recept bol v televízii, myslím, že to niekedy varil Peter Novotný. Kúpime si a vykostíme bôčik. Naklepeme ho. Vykostené zajačie stehná tiež naklepeme. Rozložíme si bôčik, posolíme, prichutíme korením - kedy ako, buď iba čiernym mletým alebo kúpenou zmesou korenia (na pečené kura, grilovacie korenie) , na to uložíme naklepané stehná z králika a dáme čo mala to dala - salám, šunku, plátkový syr, niečo zelené vňaťku, papriku, hrášok, pásiky kápie, zatočíme do rolády a upečieme. Podávame s ryžou, zemiakmi alebo tým, kto čo má rád.
Trup bez stehien zvyčajne naplním plnkou ako do kuraťa a upečiem. Z kostí uvarím polievku a mám komplet obed aj večeru. Dobrú chuť!
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ešte tu mám pár receptov.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

A mňa nechcete??? Ja som tiež pekný zajačik...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A mňa nechcete??? Ja som tiež pekný zajačik...
A vieš si sadať na pekáčik?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tweety Pozri príspevok
A vieš si sadať na pekáčik?
Keby bol pekný.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
34 ročného zajaca jesť ? ...to len zakopať na záhrade...ani v tlakovom hrnci nezmäkne... nič mu nepomôže
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

alla66 Pozri príspevok
34 ročného zajaca jesť ? ...to len zakopať na záhrade...ani v tlakovom hrnci nezmäkne... nič mu nepomôže
34 budem mať až v júli, to len tak mimochodom-
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Cesnaková polievka z králika s haluškami je dobrá....k tomu pečený králik na cesnaku s plnkou, alebo na smotane.....

Teraz neviem...domáci králik? zajac poľný?..

http://www.receptar.sk/index.php?ID=17&SubID=2
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
alla66 Pozri príspevok
34 ročného zajaca jesť ? ...to len zakopať na záhrade...ani v tlakovom hrnci nezmäkne... nič mu nepomôže
A o čo ti vlastne ide?
Vy ženy ani ani tak ani onak.
Na záhorí: Aňi z voza aňi na vúz.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Najlepšie mäso z králika - zajaca je do roka. Mäsko je jemné, dá sa pripraviť i na rezeň. Čím starší, tým je mäso tvrdšie, vhodné max. na dusenie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať