Zavrieť

Porady

Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

My veľmi radi jeme všetko, okrem zajaca. Až na jeden spôsob, ten priam milujeme:
Na oleji, alebo masti upražíme cibulku - hóóóódne veľa cibule.
Dobre vymočeného zajaca ( vo vode, nie vycikaného ) nakrájame na nejaké kusy - porcie, nasolíme. Vložíme do tej cibule a vysypeme na to mäsko 2 balíčky čierneho korenia. Tento recept sa totiž volá zajac na korení. Môžeš troška trošička podlievať vodičkou, aby ti to nezhorelo, ale nemusíš. Je to mňam, mňam, vôbec to necítiť zajačinkou a to ja vôbec nemám rada pikantné jedlá...
Nezabudni obracať!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Ermon, môžeš trošku bližšie napísať koľko asi tej cibule a koľko treba toho zajačika nechať močiť , a na aké veľké kúsky asi treba nakrájať a to korenie mleté?? A treba to dusiť potom pod pokrievkou? Proste napíš mi to prosím polopate. ZA akú dobu je to asi hotové. Vďaka.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No mrkla som do receptu a takto asi:

Zajaca močím vo vode dlhšie než iné mäso, aby nebolo toľko cítiť tú zajačiu vôňu.

Ak je zajac taký mladší, menší tak to urob takto:

1 veľkúúú cibuľu asi 1,5-2 dcl oleja - cibuľu osmažíš do sklovita, pridáš čierne mleté korenie. Na začiatok skús 1 pol. lyžicu - druhý krát vyskúšaj viac, podľa chuti (my sme sa dostali už až na 2 sáčky ml. korenia, ale robievame to z 2 zajacov, preto aj tej cibule raz toľko som písala v 1. príspevku).
Osmažíš to. Pridáš nasoleného zajaca, naporcovaného na kúsky, nožičky klasicky ako kura po klbiku. Teraz smažíš. Sama uvidíš, či tam treba dať tú vodičku, ak máš dosť toho olejovo cibuľového základu, tak netreba.

No a v orig. recepte je toto všetko, ale my si to uľahčujeme tak, že mäso dáme dopiecť do trúby. Vyberieme mäso, poukladáme na pekáč a zalejeme tým cibuľovo-olejovo-koreninovým zálevom. Pečieme kým to nieje hotové.
To aby sme nad tým nemuseli stáť.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

liduska
ZA akú dobu je to asi hotové. Vďaka.
Záleží na zajacovi, či je mladý alebo starší.

Keď bude mäsko mäkké .
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Ja som mäso nikdy nemočila tak že vôbec neviem ako asi dlho sa to má či 1/2hod či 1/2 dňa.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Vieš čo, ja kura tiež len umyjem, ale hovädzie nechám asi 1/2 hodinu namočené vo vode. Neviem prečo, mama ma to tak učila. Ale keď sme robili zajaca, vždy ho nechala dlhšie a ešte tam do tej vody šprtla za šálku mlieka, vraj aby bolo mäso jemnejšie a nepáchlo zajačinou. Môj brat cítil zajaca na kilometer, tak asi za to. Ja mlieko nedávam. Nechám ho aspoň hodinu v tej vode, niekedy dlhšie, keď sa pozabudnem...
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

Ďakujem, vyskúšam a napíšem ako to dopadlo.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Králik na smotane / na spôsob sviečkovej/

1 podarovaný králiko-zajac:p
15 dkg údená slaninka
1/2 dcl. bieleho vínka
koreňová zelenina/4 ks mrkva,2 ks petržlen,1 ks zeler, 1 ks kaleráb/
soľ,vegeta
čierne mleté korenie
čierne celé korenie
bobkový list
horčica
2 ks šľahačková smotana, alebo smotana na varenie .....kyslú nedávam ,lebo sa jej bojím , ale odvážnejší môžete použiť aj kyslú smotanu .
hladká múka
kryštáľový cukor na karamel

Očisteného králika rozporcovaného vložíme do pácu na 24 hod., ktorý pozostáva 1,5 vody ,1 veľká cibuľa nakrájaná na kolieska , 3 strúčiky cesnaku , celé korenie , bobkový list a kúsok údenej slaninky .Udržiavam v chladničke za občasného premiešania .Nie je zakázené pridať aj trošku koreňovej zeleniny.By som povedala , že ešte lepšie .

V deň varenia postupujeme :

Cibuľu nakrájame a dáme na olej alebo masť usmažiť do sklovita .Zeleninu nakrájame na kocky a vložíme do cibuľe , necháme spolu podusiť 10 minút ,potom pridáme nakrájanú údenú slaninku, soľ, vegetu ,mleté čierne korenie , celé korenie , bobkový list, rozporcovaného zajaca z pácu podlejeme vodou a bielym vínom , necháme dusiť .V prípade potreby stále podlievame vodou .Dusíme do zmäknutia mäsa .

Ak je mäso uvarené ,vyberieme ho na tanier –odložíme na chvíľu bokom , odstránime bobkový list a udusenú zeleninu rozmixujeme alebo prepasírujeme , takto rozmixovanú zeleninu vložíme späť do hrnca a zároveň dáme späť aj králičie mäsko ,necháme zovrieť, podľa uváženia môžeme ešte pridať vodu , pridáme horčiču a spolu necháme vrieť ešte 5 minút .Medzi tým si pripravíme karamel z kryštáľového cukru , ktorý hneď vlejeme k zeleninovému vývaru, opäť necháme zovrieť .
Na koniec zo sľahačkovej smotany a hladkej múky pridáme zátrepku a po zovretí hneď ukončíme varenie .Dochutíme, pridáme za 2 lyžice octu , alebo podľa vlastného uváženia .Namiesto octu je možné použiť aj šťavu z citróna .
Podávame s knedľou .



Týmto spôsobom sa dá robiť aj sviečková z hovädzieho mäsa.

"JA JÍM VŠECHNO:::JENOM NEJÍM KRÁLIKY"

Prajem dobrú chuť a na zlepšenie chute ,nezabudnite zapiť červeným vínkom .
Naposledy upravil Zita5 : 13.08.06 at 14:53
nsm25.gif  
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

My máme zajaca takmer každý druhý týždeň. Najviac mám rada urobeného ako klasická sviečková. Z kostí zvykievam obrať mäso, je s tým babračka, ale chutí to výborne.
Potom veľmi dobrý je zajac pečený. Keď som začínala variť, mama nebola doma, šupla som zajaca na pekáč, trochu okorenila (ani neviem, čím všetkým) ale poukladala som naň slaninku. Vtedy to má výbornú chuť.
Alebo minule som ho prudko opiekla jemne obaleného múkou na oleji, vybrala, podusila cibulu s hríbami a ešte spolu dusila s mäskom.
Ja si už recepty na zajace musím vymýšľať.
Dobrú chuť každému
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nemusíš toľko vymýšľať, recepty nájdeš aj tu:
http://recepty.atlas.cz/hledej.asp
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Marína
Nemusíš toľko vymýšľať, recepty nájdeš aj tu:
http://recepty.atlas.cz/hledej.asp
Dík za tip. Ale ja varím, iba ak sa mi chce. A iba vtedy sa mi chce, ak mam "inšpiráciu" a môžem si vymýšľať. (Si predstavte chudáka manžela )
Receptov sa držím iba pri dezertoch. Tam sa neodvážim experimentovať.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Gabi03
My máme zajaca takmer každý druhý týždeň.
Fíha a to kde tých zajacov zháňaš, veď ja mám problém kúpiť "čerstvého" zajaca aspoň na sviatky lebo mrazený to nie je ono a aj tak ho majú iba v Metre.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Evaman
Fíha a to kde tých zajacov zháňaš, veď ja mám problém kúpiť "čerstvého" zajaca aspoň na sviatky lebo mrazený to nie je ono a aj tak ho majú iba v Metre.
Bývame na dedine a muž by bez zajačikov nemohol
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Hm, tak to sa máš, škoda , že nebývate pri Košiciach, nejaké by som od Vás odkúpila:p .
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Evaman
Hm, tak to sa máš, škoda , že nebývate pri Košiciach, nejaké by som od Vás odkúpila:p .
Tiež som pozerala Tvoje bydlisko . Pravdu povediac, mne už niekedy lezú aj z ....
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

keď ich choval dedko tak nám tiež doma liezli hore .... a teraz by som si dala a nemám odkiaľ
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Mňa moji rodičia permanentne zásobujú zajačinou, tak priložím jeden zajačikovský aj ja :
Zajaca poriadne prešpikujem slaninkou, nasolím a potriem korením na divinu. Pekáč si vymastím a takto vymastený pekáč jemne potriem zvyškom korenia na divinu a troškou vegety. Do pekáča vložím zajaca, podlejem trochou vody. Očistím si jabĺčka a celého pokryjem nakrájanými jabĺčkami. Okolo zajka na mesiačiky a navrch poukladám jablko na plátky. Tie mesiačiky sa pri pečení rozpadnú(nie úplne) a vznikne hustejšia šťava.Takáto kombinácia šťava zo zajka+korenie+vegeta +jabĺčka-mňam,mňam. Podávam to so zemiakovou kašou, alebo pečenými zemiakmi.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Králik na smotane / na spôsob sviečkovej/

1 podarovaný králiko-zajac:p
15 dkg údená slaninka
1/2 dcl. bieleho vínka
koreňová zelenina/4 ks mrkva,2 ks petržlen,1 ks zeler, 1 ks kaleráb/
soľ,vegeta
čierne mleté korenie
čierne celé korenie
bobkový list
horčica
2 ks šľahačková smotana, alebo smotana na varenie .....kyslú nedávam ,lebo sa jej bojím , ale odvážnejší môžete použiť aj kyslú smotanu .
hladká múka
kryštáľový cukor na karamel

Očisteného králika rozporcovaného vložíme do pácu na 24 hod., ktorý pozostáva 1,5 vody ,1 veľká cibuľa nakrájaná na kolieska , 3 strúčiky cesnaku , celé korenie , bobkový list a kúsok údenej slaninky .Udržiavam v chladničke za občasného premiešania .Nie je zakázené pridať aj trošku koreňovej zeleniny.By som povedala , že ešte lepšie .

V deň varenia postupujeme :

Cibuľu nakrájame a dáme na olej alebo masť usmažiť do sklovita .Zeleninu nakrájame na kocky a vložíme do cibuľe , necháme spolu podusiť 10 minút ,potom pridáme nakrájanú údenú slaninku, soľ, vegetu ,mleté čierne korenie , celé korenie , bobkový list, rozporcovaného zajaca z pácu podlejeme vodou a bielym vínom , necháme dusiť .V prípade potreby stále podlievame vodou .Dusíme do zmäknutia mäsa .

Ak je mäso uvarené ,vyberieme ho na tanier –odložíme na chvíľu bokom , odstránime bobkový list a udusenú zeleninu rozmixujeme alebo prepasírujeme , takto rozmixovanú zeleninu vložíme späť do hrnca a zároveň dáme späť aj králičie mäsko ,necháme zovrieť, podľa uváženia môžeme ešte pridať vodu , pridáme horčiču a spolu necháme vrieť ešte 5 minút .Medzi tým si pripravíme karamel z kryštáľového cukru , ktorý hneď vlejeme k zeleninovému vývaru, opäť necháme zovrieť .
Na koniec zo sľahačkovej smotany a hladkej múky pridáme zátrepku a po zovretí hneď ukončíme varenie .Dochutíme, pridáme za 2 lyžice octu , alebo podľa vlastného uváženia .Namiesto octu je možné použiť aj šťavu z citróna .
Podávame s knedľou .



Týmto spôsobom sa dá robiť aj sviečková z hovädzieho mäsa.

"JA JÍM VŠECHNO:::JENOM NEJÍM KRÁLIKY"

Prajem dobrú chuť a na zlepšenie chute ,nezabudnite zapiť červeným vínkom .
Vďaka za recept. Práve som dopapala. Mňam

Síce som na to použila tuším jelenie (neoznačený balíček v mrazničke), ale super.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Ja robím pečeného zajaca, ktorý je naozaj super. Do pekáča dám naporcovaného zajaca, osolím poukladám naň na kolieska nakrájanú cibuľu, obložím plátkami údenej slaninky, na každú porciu dám kúsok masla, trošku pokvapkám olejom a nechám takto stáť v chladničke celú noc. Pred pečením podlejem troškou vody, zakryjem alobalom a pečiem. Asi pol hodinku pred dopečením alobal zložím a ešte zapečiem.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jémine...zase téma zajo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať