Zavrieť

Porady

Som vyucena kaderníčka

Dobrý deň som vyucena kaderníčka zo školskou praxou ....no zamestnať sa v kaderníctve je ťažké keďže vyžadujú prax na viac ktorú mi oni nedajú .....preto sa chcem spýtať či môžem si založiť stránku a dať inzerát ako "domova kaderníčka" znamená to že by som si v dome v izbe zhotovila malé kaderko ......potrebujem niake povolenie ??? Alebo treba to nahlásiť ??? Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Začarovaný kruh. Bez živnostenského oprávnenia túto činnosť vykonávať nemôžeš a živnostenské oprávnenie nedostaneš, lebo ide o viazanú živnosť, kde je potrebná prax. Ako živnostníčka môžeš podnikať ak budeš mať zodpovedného zástupcu, ktorý podmienky vzdelania a praxe splňa.

    Predpokladám, že si evidovaná na úrade práce. Pokús sa nájsť niekoho, kto bude tvojim "garantom" ako zodpovedný zástupca. Musí byť však u teba zamestnaný aspoň na minimálny pracovný úväzok.Pred začiatkom podnikania môžeš požiadať úrad práce o poskytnutie dotácie na samostatnú zárobkovú činnosť.
    misoft
    Toto mi pripomína časy nedávno minulé.....
    Inzerát:
    Prijmeme na pozíciu xxxxxx pracovníka, požiadavky:
    prax minimálne 10 rokov, vysokoškolské vzdelanie, ved do 30 rokov.

    A už tu bol začarovaný kruh.
    Buď mal vzdelanie a vek, ale nemal prax, alebo mal prax a vek, ale nemal vzdelanie, alebo mal vzdelanie a prax, ale vek už bol nad limitom.....

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ak mas dom- byt, musis
    - miestnost prekvalifikovat na nebytovy priestor a vybavit vsetky nalezitosti tykajuce sa prevadzky kadernictva.
    - potrebujes zivnostensky list, musis na ZU predlozit doklady o vzdelani, nakolko je to viazana zivnost.
    -prevadzku musis mat schvalenu aj "hygienou".

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Skús si dočasne založiť živnosť cez zodpovedného zástupcu ( z iného mesta aby si mu nebola konkurencia) a ako pracovisko si daj strihanie u zákazníka
    Nebudeš musieť riešiť prevádzku a už ani nevravím že táto služba bude hlavne pre staršie dámy ešte lákavejšia ako v kaderníctve. Verím že všetky potrebné pomôcky sa vmestia do jedného vkusného kufra. Daj nám vedieť ako si dopadla po roku podnikania.

    Som vyucena kaderníčka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.