Zavrieť

Porady

Plomba o proteste prokurátora na liste vlastníctva k nehnuteľnosti.

jan1983

jan1983 je offline (nepripojený) jan1983

jan1983
Mali sme dedičské konanie, kde boli rôzne nehnuteľnosti (byt, chata, garáž a pozemky). Údajne mám plombu na liste vlastníctva na jednom pozemku a kataster mi preto odmieta prepísať celé dedičstvo. Môže takto postupovať a blokovať mi celý majetok kvôli pár metrom štvorcových niekde v urbári? Pozemok je nepredajný z dôvodu veľkého množstva majiteľov a prakticky nemá žiadnu hodnotu. Ako by som mal postupovať, aby kataster spravil prepis na ostatných listoch vlastníctva. Lehota 60 dní, ktorý kataster má na prepis práve ubehla. Ďakujem za pomoc.
7 komentárov     zbaliť
buchač Údajne, údajne.....šak si to over.
Máš lajstro ohľadom odmietnutia ?....predpokladám, že nie.
Prepis za 60 dní ?...to kde žiješ...budíííček...preber sa zo sna.
Lehoty sú v pohode dlhšie.

....a ako vlastne súvisí prokurátor s dedičstvom ?
dmc lehoty dlhsie niesu - to iba svojvola a neschopnost katastra a neexistenica sankcii sposobuje ze si mozu dovolit nedodrziavat zakonne lehoty.
jan1983 Prosím ťa, ak musíš reagovať na všetko, tak prosím k veci a keď nevieš, čo je protest prokurátora, tak si prečítaj zákon.
misoft Tak, tak... lehoty.... len na papieri napísané.... Obyčajný prepis pri darovaní (môj prípad) nie je ani po 7-ich mesiacoch vykonaný. Odpoveď obdarovaného na sťažnosť ohľadom prieťahov - ani po štyoch mesiacoch nedorazila....
kopretinka plomba o proteste? to je čo za pojem?
jan1983 aby som upresnil. Plomba na LV o proteste prokurátora.
branislavp Vyznačenie plomby na konkrétnom LV znamená, že na kataster bol prijatý konkrétny dokument - listina, na základe ktorej kataster bude konať v danej veci. V prípade jan1983 asi sa jedná o vydanie protestu prokurátora z prokuratúry k určitej nehnuteľnosti a možno aj ku konkrétnemu vlastníkovi, ak na LV je viac. spoluvlastníkov. Konkrétne v príspevku nie je napísané o čo sa jedná.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  branislavp

  branislavp je offline (nepripojený) branislavp

  branislavp
  Najskôr prever, na základe čoho vydal prokurátor protest, čim bola dotknutá nehnuteľnosť ošetrená plombou. Ak sa to týka Tvojej nehnuteľnosti, o tom by si mal byť upovedomený. Ak skutočne je na nehnuteľnosti plomba, musíš ju dať odstrániť. Plomba na LV znamená, že sa nesmie s tou nehnuteľnosťou nič robiť - žiadne zmeny vo vlastníckom vzťahu.
  3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  jan1983 Áno to viem, že sa nedá prepísať daná nehnuteľnosť. Pani na katastri čo rieši zápis mi pár dní nedvíha (možno dovolenka) a právnička odtiaľ, ktorá rieši protest prokurátora sa vráti z PN údajne v pondelok. Určite tam pôjdem zisťovať viac. Tento pozemok ma nezaujíma, lebo nemá pre mňa (asi ani nikoho iného) hodnotu. Mne sa jedná o to, prečo mi nemôžu zapísať ostatný majetok? Mimochodom všetky LV sú čisté a nie je to tam vyznačené. To že je tam plomba som sa dozvedel iba z toho, že mi to povedala pani z katastra, keď som tam volal, že prečo to ešte nie je prepísané.
  branislavp Poradím Ti toto. V zmysle zákona o slobodnom prístupe k informáciám č. 211/2000 Z.z.
  písomnou formou požiadaj to, čo potrebuješ vedieť.. Dotknuté úrady musia odpovedať v zákonnej lehote na to, čo potrebuješ . Daj to aj e-mailom, žiadaj aj, aby to poslali aj poštou na Tvoju adresu. Doporučujem, aby si správne, hlavne výstižne, konkrétne žiadal písomne oznámiť to, čo potrebuješ vedieť. Iba tak sa písomne dozvieš informácie od všetkých úradov..
  Čo sa týka zápisov na katastri viem, že tam majú kopec nahromadených listín a to nestíhajú spracovať. A ak nejaká listina nie je riadne v zmysle katastrálneho zákona hodnoverná k prevodu, tak o to je zápis do katastra nehnuteľností zdĺhavejší, pokiaľ sa vady neodstránia. Môže sa stať aj to, že kataster vráti prijatú listinu a vklad-prevod nezrealizuje.
  jan1983 Listina je v poriadku. Rozpraval som sa s pani, co to ma zavkladovat. Caka na pravnicku ktora riesi ten protest prokuratora na jednom pozemku. A ta jej zatial nedala suhlas.Povedala, ze ak jej da suhlas, tak nema problem to zavkladovat aj v ten isty den. Len nechapem ako jeden bezvyznamny pozemok moze blokovat vsetky ostatne nehnutelnosti, ktore s tym pozemkom nemaju nic spolocne, len to ze su na jednom dedickom uzneseni od notara. Ale dakujem za rady.
    zbaliť

  Plomba o proteste prokurátora na liste vlastníctva k nehnuteľnosti.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.