Zavrieť

Porady

Zvýšené pečeňové testy a Minapent

Mám zvýšené peč.testy .NaposledyALT-1,82,AST-1,55,GMT1,56 a ALP-1,63,Bilirubín o.k.Som v kliimaktériu a hormonálnu liečbu na návaly a pod.gynekológ neodporúča.Odporučil Minapent so šalviou/už kúpené/ tam píšu,že pozor pri ochoreniach pečene.Pýtala som aj obvoďáka aj gynekológa či to môžem,pokrčili ramenami.Viete mi poradiť?Ďakujem za odpovede.B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Mama si nahmatala hrčku na pečeni, tak hneď utekala na onkológiu, praktického vynechala, bolo jej povedané, že to budú sledovať, to mala asi 40 - 45. Niekto jej poradil Lipovitan, vtedy to bola novinka, užívala ho pravidelne možno 20 rokov, žiadne kontraindikácie, cítila sa dobre.
    Nedávno som v súvislosti so mnou niekomu spomenula Lipovitan, a že ten sa ešte vyrába?
    https://bioporadce.cz/lipovitan/#kontraindikace - myslím, že žiadne.
    V recenziách niekto uvádza, že odpuchli nohy, to znamená, že dotyčnej jej ich pomohol odvodniť.
    Boli to také biele obalené lentilky. Pečeň nebola dôvodom pre jej dg, dožila so pekného veku. Tak nad ním uvažujem aj ja, ale beriem Jamieson Stress ease 2x do týždňa, a teraz zisťujem, že to má podobné zloženie, voľnopredajný. Ev. sa spýtaj v lekárni na rozdiel medzi nimi.
    Lipovitan je dlho obľúbený a zdá sa, že neškodný pre veci, ktoré spomínaš, tlak a pod.
    baculka631 Ďakujem za odpovede.Sóju nemôžem mám alergiu na ňu,zvyšuje mi TK.Pila som šalviový čaj,nepomohol.

    neva19 je offline (nepripojený) neva19

    neva19
    Na zvýšené pečeňové testy doporučujem kúru - pestrec mariánsky, drvený. Mám ju za sebou s úspechom. Objednala som ho na stranke vasbylinkar.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarka 1 Pestrec mariánsky kúpi v každej lekárni, alebo aj bežne v obchode.
    neva19 To áno, avšak doporučujem ten drvený. Nechcem robiť reklamu, ale pozrite si stránku, mám to vyskúšané sama na sebe.
    Jarka 1 Ja tiež a preto by som neodporučila ani drvený, ale kúpiť celý a pred použitím si vždy čerstvo namlieť len potrebné množstvo, alebo množstvo na jeden deň.
    baculka631 Pestrec som užívala,veľmi mi zvýšil TK,ktorý inak mám o.k.
      zbaliť

    Zvýšené pečeňové testy a Minapent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.