Zavrieť

Porady

Invalidny dochodok a praca v poistovnictve a hypoteky?

Dobry den. Kamaratka ma nahovara,aby som zacala pod jej vedenim pracovat. Ide o uvery,poistovanie,zmluvy (ze to nieje ukolovane, kolko zmluv uverov atd urobim-uzavriem,tolko urobim a aj z tolkych budem mat provizie). Mala som jej poslat odpis maturitneho vysvedcenia (mam skoncenu obchodnu akademiu) a register trestov. Ze musim absolvovat skusky a po nich budem evidovana pod narodnou bankou Slovenska. Ine mi nic nespomenula. Ja som na plnom invalidnom dochodku,tak som to brala tak, ze si mozno nieco privyrobim k dochodku..
Ide o to,ze som stretla znamu,ktora prave ukoncila VS a toto iste zacala taktiez robit (ona uz skusky ukoncila a je uz riadne evidovana v narodnej banke Slovenska aj ked sama este ziadne zmluvy s nikym neuzavrela). A ona mi povedala,ze sa po promociach na VS bola zaevidovat na Urad prace a tam jej kvoli tejto finamcnej "praci" povedali,ze odvody-zdravotnu a socialne si ma platit sama,lebo kvazi podnika a je zivnostnicka.
Tak som sa teraz nalakala,ako by to bolo so mnou-kedze som na invalidnom dochodku a vsetky tieto odvody za mna hradi stat. Nebude to mat prosim na mna negativny dopad? Aby to neovplyvnilo moj ID, odvody atd.
Poradite mi prosim?
Este som nic nepodpisala a neuzavrela. Dakujem Vam za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Samozrejme budeš Samostatne ZárobkovoČinnáOsoba - je to podnikanie podľa osobitných predpisov. A budeš mať aj všetky povinnosti, ako ostané SZČO osoby.
    komunikácia s DU - už len elektronicky (od 1.7.18)
    SP odvody - to už záleží od príjmu? - riešiš až po podaní DP. ZP - keďže si ID, pre teba bude platiť súbeh - platíš len zo skutočného VZ . zatiaľ si môžeš dať nulové preddavky .
    No a naštudovať si svoje povinnosti Aj popri ID môžeš podnikať, pracovať - ak vládzeš.

    Invalidny dochodok a praca v poistovnictve a hypoteky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.