Zavrieť

Porady

DOBPŠ-príjem 100€ - prihlasujem študenta do SP?

DOBPŠ od 21.6.- do 29.6. (7 dní, odpracuje 36 hodín) príjem študenta 100€ (nepravidelný príjem)... prihlasujem študenta do SP kedže nepresiahol príjem 200€?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    do sociálky vždy treba prihlásiť len sa rozlišuje typ poistenej osoby na RLFo
    tyntyn Ďakujem.
    kedže dohoda je uzatvorená na od 21.6. - do 29.6.2018 (piatok), vyplatím ho v hotovosti až 2.7.2018 (pondelok). Ako to je s mesačnými výkazmi? Mala som len dohodárov na pravidelný príjem,tak neviem čo všetko sa mení, vraj sa vypĺňa Výkaz poistného a príspevkov, ale mám dať za obdobie 7/2018 - obdobie kedy ho vyplatím alebo obdobie 6/2018?
    Ďakujem
    širi1 áno do SP ide iný výkaz ako bežne a tam bude 07/18; mne to automaticky robí program pri nepravidelnom príjme, ale ak si študent uplatní výnimku do 200 E a nebude platiť odvody - tak len niečo drobné za zamestnávateľa tam bude. Ale presne to budem vedieť v júli - auguste (budem mať takého dohodára doteraz som mala len pravid.príjem pri študentoch

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Nechcem zakladať novú tému. Mám otazku. Študent na dohodu o brigadnickej praci študenta musí zamestnávatelovi predložiť doklad o návšteve školy? Mám zato, že študent, brigádnik zamestnávatelovi predloží iba Oznámenie k dohode o brigádnickej práci študenta. Vid link-https://studentskefinancie.sk/poradna/brigady-a-odvody
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Aby vobec mohla byt uzavreta DoBPS, musi student preukazat, ze je studentom. To inak ako potvrdenim o navsteve skoly nepreukaze. Takze ho musi predlozit.
    Az potom, ak chce, aby islo o brigadu s ulavami na poisteni, podpise oznamenie.
    duves No dobre a čo v prípade, že študent v máji 2018 maturoval? Má iba vyjadrenie z vysokej školy o prijatí. Sú dovolenky, na škole je iba vratnicka.
    CHIC §228 ods.2 ......Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu podľa § 227 ods. 1; to neplatí, ak sa dohoda uzatvára v období od skončenia štúdia na strednej škole alebo od skončenia letného semestra na vysokej škole najneskôr do konca októbra toho istého kalendárneho roka.
    veronikasad Stačí ti potvrdenie zo štvrtého ročníka strednej skoly
    duves stredna škola zatvorena
    ivka70 Ak nema potvrdenie o navsteve skoly ziskane pocas skolskeho roka, ma ho napr. rodic poberajuci DP u zamestnavatela. Treba poziadat o kopiu.
    Ja so si vzdy jedno potvrdenie zo skoly nechavala, keby bolo treba.
    duves Je to ako napísal CHIC. Upravuje to zakoník práce.
    tt.empea v tom prípade sa dá použiť maturitné vysvedčenie. Maturanti majú štatút denného študenta až do konca augusta ....
    ivka70 to s tym nijako nesuvisi ... na DoBPS mozu pracovat az do konc oktobra a maturitne vysvedcenie nie je potvrdenie o navsteve skoly
    duves Presne, v ZP sa nikde nepíše, že v takomto prípade sa preukazuje mat.vysvedčením. Vždy ma prekvapia take nazory, ktore si "po svojom" vykladajú ZP.
    veronikasad duves, DoBPS bez potvrdenia o navsteve skoly uzatvorit nemôžeš. Citaj pozornejšie čo pise CHIC, v tych pripadoch plati potvrdenie z predch.skolskeho alebo akad.roku. Pri prip.kontrole so svojim tvrdenim neobstojis, kopiu si môže student obstarať u zamestnavatela rodica...
      zbaliť

    DOBPŠ-príjem 100€ - prihlasujem študenta do SP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.