Zavrieť

Porady

Žltý povlak na kurati

Dobrý deň
Kúpil som si v mäsiarstve , že vraj domáce kura. Ked som ho doma umýval začal sa z neho odšupovať tenký žltý povlak ako keby bolo niečím natreté aby vyzeralo žlto. Lebo zákazníci trpia utkvelou predstavou , že kvalitne kura musí byť žlte. Stretli ste s tým už?
6 komentárov     zbaliť
veronikasad Prečo si sa s nim nevratil do mäsiarstva?
Michal6969 Keď ja neviem či je to problem. Preto som sem dal dotaz.
kopretinka a chutilo?
Michal6969 Ešte je v mrazáku.
kopretinka a prečo si ho nešiel vráti´t?
Tweety Michal6969 (Dnes 09:38) Ešte je v mrazáku. Kurča si umyl a dal do mrazáku? Tak to si nepostupoval správne. Evidentne v tvojich príspevkoch ide o niečo inšie, než o spomínané kurčiatko.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

  Žabinka
  ide o takýto dáky povlak ako na obrázku? https://inzeraty.sme.sk/i/165639-chladene-kurca bežne sa mi stáva, že u domáceho kuriatka pri umývaní ide dole zvyšok hrubšej žltej kožtičky ktorá je na spodnej svetlej kožke..
  a kura biele ako kriedy, to už asi dosť preháňaš, ešte svetlé, to beriem, ale biele ako krieda, to snáď nie..
  Dáša_ nieviem, či úplne všade, ale v priemysle sa perie z kurčaťa dáva dole napríklad voskom, tak ako pri depilácii. A tak sa strhne aj tak hrubá koža dole. Keď sa kurča čistí doma, tak sa postupuje menej radikálne a tá hrubá koža ostáva. Takže osobne si myslím, že to kurča len nebolo čistené priemyselne, ale ručne, alebo len málo automatizovane.

  Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

  Terezia13
  foto už asi nebude.........žlté a "žlté" je rozdiel!!! tuk v koži je žltý a je na nás zákazníkoch spoznať!!! či je to skutočne ten správny tuk, je veľmi potrebné, aby sme začali sledovať všetky všetky odporné podvody, ktorými nás "kŕmia" a ignorovali väčšinu "AKCIÍ", pretože nikdy nie je "akcia"!!!!!! zadarmo, vždy je na tom podvod!!! a úmysel obohatenia aj na úkor zdravia tých, ktorí sú konzumenti!!!

  Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

  Jarka 1
  Ak je pôvodne domáce kura po umytí biele ako krieda, tak je to naozaj podvod. Žlté je kura vtedy, ak je kŕmené kukuricou a to aj po umytí a prípadne stiahnutí tenučkej vrstvy žltej kože, ktorá sa dá miestami ošúpať, zostane žlté. Nikdy nezostane biele ako krieda.

  Ak je to podvod, tak to by aj mňa zaujímalo, čo dokáže vymyslieť "podnikavý" predajca, aby obabral zákazníka.

  Antea je offline (nepripojený) Antea

  Antea
  Po množstve dochovaných a očistených kureniec ti prehlasujem, že tvoje kura nebolo ničím " natreté." Veď ani ľudská koža nie je jednoliata ako plech.
  Michal6969 Čiže čo teda? môžeš to rozviesť? Pri umývaní zišla dole len nejaká vrchná časť kože hrubá desatiny milimetra a zostala len biela? Ešte sa mi nestalo aby som z kuráta pri umývaní zmyl nejakú časť kože.
  4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Michal6969 Koža zostala na kurati. Trochu dôvery v diskutujúcich by to chcelo.
  buchač Trochu dôvery ku predajcovi (producentovi) by to chcelo tiež.
  ...a menej paranoje.
  Michal6969 Vy si verte a jedzte čo uznáte za vhodne. Mňa proste znervózni ked pôvodne nažltlé kura je po umytí biele ako krieda a v umývadle zvláštne kúsky žltého materiálu o hrúbke menej ako milimeter. Je evidentne , že bolo niečím natreté aby vyzeralo žlto ako domáce kura. Ak opomeniem fakt , že išlo o podvod fakt ma zaujíma čim to bolo natreté. A vy si take kura dajte zjesť aj svojim deťom ak tak veľmi veríte producentovi.
  arizona Ked chces verit producentom,tak kupuj kurence ci ine produkty od doveryhodneho zdroja ...a mas vybavene. Z velkochovua v hypermarketoch najdes sotva nieco take.
    zbaliť

  Žltý povlak na kurati

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.