Zavrieť

Porady

Elektronická komunikácia s DÚ - živnosť

Dobrý deň,
som živnostníčka, daňové priznanie za rok 2017 som podávala v marci, nie som platca DPH, poprosím potvrdiť, že nie som povinná od 1.7.2018 sa registrovať na fin. správe, kvôli elekt. komunikácii..resp. či stačí v bud. roku pred podaním DP? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Reina je offline (nepripojený) Reina

    ja som ja o:) Reina
    Ak nemáme zamestnancov, stačí v januári, keď budete podávať daňové priznanie z motorových vozidiel, alebo v marci, keď budete podávať samotné daňové priznanie. Čo však môžem odporučiť, tak to urobte niekedy ešte v tomto roku, nech máte pokoj :-). Dohoda je jednoduchá, zaregistrujete sa cez portál, potom vyplníte dohody donesiete na DU a hotovo :-).
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Dohodu je mozne uzatvorit u zivnostnikov len do konca juna 2018
    kn-alka áno, tak, dohoda len do 30.06., potom už len cez čipový občiansky preukaz
    Žabinka a kde sa toto píše? lebo ja si myslím, že to nie je pravda.. prešla som si všetky dokumenty o elektronickej komunikácii a tam som o tom nenašla ani zmienky.. ak je to možné, prosím priložiť dáky link kde sa o tom píše..
    kn-alka teta na DÚ povedala - konkrétene tá teta, ktorá sedí na registrácii a nahráva a aktivuje elektronické dohody

    ak sa posunul termín, budem len a len nadšená

    a tá elektronická komunikácia je predsa aj s čipom, aj bez čipu, je to jedno slovo, alebo sa to volá ináč?
    Žabinka s takýmito tetami ja nemám dobré skúsenosti, obvykle sa múdro len tvária..
    komunikácia s čipom = eiD
    komunikácia bez čipu = KEP napr. na usb kľučiku, alebo Dohoda
    či myslíš čosi iné?
    kn-alka dnes idem zaregistrovať dohodou posledných mojich klientov na moje ID, takže tam sa popýtam, či predĺžili lehotu na tieto dohody
    Žabinka pre mňa je relevantná odpoveď z FS, nie dákej tety v kancelárii..
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    https://www.financnasprava.sk/sk/akt...ka-komunikacia
    Metodické otázky k elektronickej komunikácii - bod 3 Povinná elektronická komunikácia po 1.7.2018 pre fyzické osoby:
    -Ako živnostník mám prerušenú živnosť napr. na dva roky od roku 2017 do roku 2019. Kedy som povinný uzatvoriť dohodu o elektronickom doručovaní k 01.07.2018 alebo až keď obnovím živnosť v roku 2019?
    -Dohodu o elektronickom doručovaní je možné uzatvoriť kedykoľvek pred 1.7.2018 a aj po 1.7.2018. Ak však aj počas prerušenia živnosti potrebujete komunikovať (odoslať dokument/žiadosť) s finančnou správou, tak po 1.7.2018 ste povinný komunikovať len elektronicky.

    a ešte odpoveď na môj dopyt FS:
    Dobrý deň,

    ďakujeme, že ste sa obrátili na technickú podporu.

    Fyzické osoby/živnostníci budú môcť naďalej aj po 1.7.2018 uzatvoriť dohodu o elektronickom doručovaní budete s daňovým úradom.

    S pozdravom
    Adriana Tóthová
    Pracovník technickej podpory.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Zabi, to sa mi teda nezda, ze dohodu je možné uzatvárať aj po 1.7.2018. Alebo som nieco prehliadla?
    Žabinka mne tak napísali z FS.. písala som dopyt hneď po mojom komentári o 12:41..
    Žabinka ani tu ani zmienka o tom, že by živnostníci nemohli po 1.7.2018 podpísať Dohodu..
    https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...1-7-2018.xhtml
      zbaliť
    hanelie veď si stačí prečítať prvú vetu z linku od Tweety - povinná el. komunikácia
    komunikácia s DÚ to nie sú len povinné podania ako daňové priznania, výkazy ap. ale aj rôzne oznamy, žiadosti ap. napr ak szčo zmení adresu sídla alebo podnikania, ap

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    JASNE A STRUČNE - ÁNO, každý podnikateľ sa musí zaregistrovať do 30.06.2018
    Žabinka nie je to pravda, načo šíriť paniku.. každý podnikateľ sa musí zaregistrovať pokiaľ potrebuje čosi vybaviť s du, tak musí elektronicky komunikovať po 1.7.2018.. môže sa ale zaregistrovať aj po 30.6.2018, ak nepotrebuje od du nič.. pokiaľ je to jednoduchý živnostník bez zamestnancov, a nepodáva ani DzMV, tak mu stačí sa zaregistrovať pred podaním DP v 3/2019.. aj keď potom môže byť dáky kolaps pri veľkom návale žiadostí..
    silvia ..musí sa registrovať aj zamestnanec, ktorý má pridelené DIČ iba z dôvodu prenájmu nehnuteľnosti?

    Elektronická komunikácia s DÚ - živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.