Zavrieť

Porady

preco nevidi moj notebook s WIN 10, moj router a ostatne vidi?

ahoj, chcem sa spytat, mam notebook Lenovo s WIN 10 SK a doma SIM wi-fi router TP Link. Neviem preco, ale neviem sa mojim notebookom cez wi-fi pripojit na tento router, lebo notebook tuto wi-fi siet nevidi. Ostatne wi-fi siete v okoli notebok vidi. Je zvlastne ze moj mobil tuto wi-fi siet routera vidi a vie sa na nu pripojit. Neporadi prosim niekto v com je problem a ako tuto chybu opravit? V notebooku , ktory dlhsi cas nebol aktualizovany som teraz vsetko zaktualizoval /windows update/ , ale nepomohlo ani to. Dakujem za kazdu, dobru radu. J
3 komentárov     zbaliť
ivka70 skusal si mu tu wifi zadefinovat manualne?
"nebiju" sa ti IP adresy v sieti?
solide ako to zistim?
solide P.S: ine notebooky sa absolutne nemaju problem pripojit na moju wi-fi siet
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Sieť nevidíš vôbec? Ani meno pri vyhľadávaní?
    Aká je wifi sieťovka na ntb? Je kompatibilná s tvojou wifi sieťou? Ak je to starší ntb môže byť problém aj v tom, že sieťovka v ntb nepodporuje typ wifi ktorý máš doma vytvorený...
    solide notebook ma 4 roky,PC Lenovo 530c, rouer je TP - LINK TL- MR 6400, Aj notebook a aj router som predtym pouzival ma chate a teraz som ho dal do dielne. Ako som ale pisal, notebook vidi vsetky siete okrem siete routera, na ten router, ktory ma teraz 2.rok sa bezproblemov pripajaju ine zariadenia

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Píšeš v komentári, že si ho dal do "dielne" - teda do servisu. Pravdepodobne ti zmenili na ňom kanál, ktorý tvoj NB nevidí.
    Skús sa pripojiť s routerom pomocou kábla (teda sa použije ethernet sieťová karta) - vstúp do administrácie routera a v časti Wireless si vyhľadaj nastavenia a pod Channel si pozri čo tam máš za číslo.- to potom zmeň na iné (aspoň o dve hodnoty).
    Keby si napísal viac o tom Lenovo - čo je to za typové označenie - zistilo by sa viac
    (chyba všetkých nových pýtajúcich je - že NIKDY sem nedajú potrebné údaje a ostatní len musia odpovedať teoreticky!!!)
    Takže - aký NB Lenovo? Aký router TP Link?
    Ak toto budeme vedieť, môžeme zisťovať (na diaľku) riešenie - inak z toho nebude nič.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    solide pardon: Notebook typ Lenovo 530c, router je TP - LINK TL- MR 6400. Pod dielnou, som myslel k sebe do prevadzky kde je dielna - J
    misoft Takže si ho musel odpojiť od siete, preniesť a znova zapojiť.
    Ako som radil - pripoj sa na neho káblom. Skús pozrieť nastavenia kanálu, prípadne nastav šírku pásma na 20MHz. Skontroluj si, ako je sieť zabezpečená (64/128-bit WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK encryptions) a prípadne si vyskúšaj zmenu zabezpečenia (WEP nepoužívať!!!!), skontroluj si región.
    https://2.bp.blogspot.com/-lIySmoeId...Vw/s1600/4.jpg
    Ďalej skontroluj na NB nastavenie WiFi karty, spôsob preferovaného zabezpečenia
    http://eduroam.uniza.sk/lib/exe/fetc...-win7-14_2.jpg
    v nastaveniach karty daj všetko na Automaticky
    https://docplayer.cz/docs-images/56/...images/1-0.png
    solide velmi pekne dakujem za vycerpajucu odpoved, skusim to nastavit podla odporucani. J
      zbaliť

    preco nevidi moj notebook s WIN 10, moj router a ostatne vidi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.