Zavrieť

Porady

MRP návod

Od septembra začínam robiť v novej firme účtovníčku a majú tam program MRP. Bohužial bývala zamestnankyňa odišla s fimry zo dňa na deň a nemá mi to tam nikdo vysvetliť. K tomuto programu by som potrebovala nejakú príručku alebo návod.napr. ako budem nahrávať výdavkové a príjmové bločky, dodávaťelské a odberateľské faktúry a bankové výpisy.Ďakujem
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Skús si na internete pozrieť stránku www.mrp.sk a tam by mali byť aj manuály k uvedenému programu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
hanar
Od septembra začínam robiť v novej firme účtovníčku a majú tam program MRP. Bohužial bývala zamestnankyňa odišla s fimry zo dňa na deň a nemá mi to tam nikdo vysvetliť. K tomuto programu by som potrebovala nejakú príručku alebo návod.napr. ako budem nahrávať výdavkové a príjmové bločky, dodávaťelské a odberateľské faktúry a bankové výpisy.Ďakujem
Je tam JÚ alebo PÚ , je to pod DOS alebo Win.? Myslím, že tu nájdeš veľa odborníkov na MRP, stačí sa len popýtať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
takisto existuje priamo v programe nápoveda - help, stlačením klávesy F1 sa Ti vždy zobrazí.
A máš tu aj Poradu, stačí ísť na tému MRP.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Ide vlastne o jedného majiteľa a ma dve firme. Jedna je FO a druhá PO. Z toho vyplýva,že vedie aj jednoduché a podvojné účtovníctvo.Všetko je vo Win
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stačí problém sem napísať, a nájde sa aj pre Teba odpoveď. S Win verziou sme dobré kamarátky.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

hanar
Ide vlastne o jedného majiteľa a ma dve firme. Jedna je FO a druhá PO. Z toho vyplýva,že vedie aj jednoduché a podvojné účtovníctvo.Všetko je vo Win
Neboj sa všetko zládneš. Nie je to ťažké.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Dá sa aj v programe MRP Win dať vytlačiť zostavy pre DPH na skontrolovani a zadnú stranu tlačiva DPH. V programe v ktorom v súčastnosti robim je to možné.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Treba si dať najprv ukážku, potom vytlačiť najprv prvú stranu, papier otočiť podľa tlačiarne a dať vytlačiť 2 stranu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lenkak
Treba si dať najprv ukážku, potom vytlačiť najprv prvú stranu, papier otočiť podľa tlačiarne a dať vytlačiť 2 stranu.
Len dodám, že väčšina DÚ takto vytlačené priznanie DPH aj akceptuje, takže netreba prepisovať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Smith áno len väčšina DU. Ja poctivo prepisujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
lenkak
Smith áno len väčšina DU. Ja poctivo prepisujem.
Já chvála bohu nie. Na našom DÚ bolo povedané,že čiarový kód súhlasí s tým čo oni majú na tlačive z MF SR.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Aká je aktuálna verzia v MRP tam majú 4.5 Win.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Vždy keď budem nahrávať v MRP VPD a PPD tak musim dať IČO firmy od ktorej mám bloček?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
môžeš ale nemusíš, to je na Tebe. Ak uhrádzaš faktúru, tak platbu Ti dá priamo k zápisu faktúry, nerob zvlášť úhrady cez denník, lebo potom by Ti faktúry zostali v saldokonte.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

hanar
Aká je aktuálna verzia v MRP tam majú 4.5 Win.

V záložke pomoc,máš akualizácia programu.Kliki si na to,tam si nastavíš ako často chceš aktualizovať soft. Potom už nemusíš ty sledovať upgrade,soft to urobí za Teba.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Keď si kliknem na pokladňu tak mi to napíše "v zozname pokladni nie je definovaná žiadna pokladňa pridajte pokladňu!" čo to vlastne znamená.
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Ahojte,
ja mam zase asi takyto problem: ked idem tlacit kartu zamestnanca, tak v nahlade je vsetko o.k., ale ked si ju fyzicky vytlacim tak v polickach, ktore si ja volim pre konkretneho zamestnanca, ako napr. vzdelanie, stav - slobodny.., mi pise napr. namiesto y # a podobne potom vobec nezrozumitelne informacie. Moj programator mi to pozeral a tvrdil mi, ze je to iba v tych polickach, kde je moznost prednastavenych moznosti. Mal niekto takyto problem a ako ho riesil?
Dakujem
0 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

hanar
Keď si kliknem na pokladňu tak mi to napíše "v zozname pokladni nie je definovaná žiadna pokladňa pridajte pokladňu!" čo to vlastne znamená.
Znamená to, že nemáš zadefinovanú žiadnu pokladňu. Pridáš ju tam tým, že pôjdeš na prvý riadok Pokladničné doklady pokladne č. a klikneš sa na ten obrázok, kde dáš ponuku editácia. Potom ťa to už samo navedie.
Ak sa mýlim, opravte ma.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Ak dám zlé číslovanie ktoré mi vôbec nenasleduje a dám OK a až potom si to všimnem a číslovanie sa už nedá opraviť?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

hanar
Ak dám zlé číslovanie ktoré mi vôbec nenasleduje a dám OK a až potom si to všimnem a číslovanie sa už nedá opraviť?
Neviem ako sa Ti môže stať že máš zlé číslovanie,ale keď sa Ti to stane musíš zrušiť-vymazať faktúru v knihe faktúr aj v hlavnej knihe..Potom skôr ako začneš vystavovať novú faktúru klikni si na okienko s ukazovákom kde máš číslovanie fa. a nastav si správnu číselnú radu.Ináč sa to podľa mňa nedá.
Naposledy upravil Luna : 23.08.06 at 09:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať