Zavrieť

Porady

žena na rodič.príspevku a platenie odvodov do socialnej poisťovne

szčo osoba na rodičovskom príspevku si minulý rok od 1.7.2017 založila živnosť,dieťa ma narodené v r.2016, podala danové priznanie za rok 2017 v marci kde prekročila hranicu príjmu na platenie soc.odvodov a prišiel jej list,že od jula začína platiť odvody na socialne poistenie,ona je stále na rodičovskom, prestáva byť poistenec štátu ,ked v danovom prekročila hranicu príjmov na platenie odvodov a musí platiť ako szčo nad 150 eur mesačne odvody?nemá ako osoba na rodičovskom menšie odvody do vašej poisťovne?Ďakujem
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Ma zamestnancov, alebo činnosť počas poberania RP vykonava osobne?
SYLVI65 ma malú predajňu kde predáva osobne ale ma na dohodu o vyk.práce jednu pani
Mila123 o vykonaní práce? som zvedavá akú činnosť tá pani vykonáva......ak dotyčná osoba osobne predáva, nezáleží, že je aj na RP musí platiť poistné do SP po prekročení príjmu
veronikasad Jarka, nesuhlasim. Pokial by pocas tohto obdobia nepracovala osobne, môže v SP podpísať cestne prehlásenie a poistne platit nebude. Ale musí mat vykrytu celu predajnu dobu zamestnancom.
Mila123 Veronika súhlasím s tebou.....
nedokážem opraviť moju odpoveď jasnejšie....
ako dotyčná osoba predáva (szčo) by bolo jasnejšie....inak naše odpovede sú totožné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    žena na rodič.príspevku a platenie odvodov do socialnej poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.