Zavrieť

Porady

Študent s prideleným DIČ pracujuci v Čechach

Študent ma pridelené DIČ (slobodné povolanie) a v orchestri v ČR mu ponukli zmluvu na 18dni. Pýtaju nejaký dokument A1,je potrebný kedže odvody ako studentovi platí štát SR?
Naposledy upravil ivka70 : 14.07.18 at 12:26 Dôvod: i
4 komentárov     zbaliť
Mila123 je potrebný, pretože študentovi odvody platí štát, ale iba zdravotné.....(toto tvoje tvrdenie nemá oporu v zákone) , v SP mu osobne vydajú potvrdenie A1, pokiaľ už mal zmluvu s nejakou SK organizáciou......oprav si v orchestri, je gramaticky správne
lubimca ešte nemal so žiadnou organizáciou na slovensku zmluvu
lubimca Je to zmluva o zajistení účastí na hudební produkcii.a z tej zmluvy nie je mi jasné ,či oni odvedú nejaké odvody..
pisane je: V prípade jiné,než české narodnosti umelce jsou veškeré danove povinnosti zcela v kompetancii umelce. MYSLIM SI ,že NA ZAKLADE TEJTO ZMLUVY ,ONI ZIADNE ODVODY NEPLATIA. nIE JE TO PRACOVNA ZMLUVA
lubimca Na upresnenie,bola som v soc.poistovni,tam mi povedali,ze nepotrebuje dokument A1,on neplati nemocenske,nema žiadnu pracovnu zmluvu,nema živnosť,nema príjem ,na len DIČ,ako slobodný umelec.Jediné co je potrebné potom tento prijem ked bude podávať DP zdaniť..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Študent s prideleným DIČ pracujuci v Čechach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.