Zavrieť

Porady

Pokuta za dialnicnu znamku

Dostal som pokutu za dialnicnu znamku. Mam tri otazky.

1. Auto som nesoferoval. Podla "google historie polohy" som v ten den urcite autom nesiel. Den predtym a den potom - ano. Nasledne som si uvedomil, ze auto bolo u znameho v servise na prehliadke a STK. Netusim kto s nim isiel (je ich tam viac). Mozem nejako dokazat, ze som ho nesoferoval a nepoznam sofera? Predpokladam, ze asi nie :-(

2. Premlcanie. Vraj podla § 20 ods. 1 zákona o priestupkoch by mohol byt priestupok uz premlcany. Stalo sa to 13.7.2016 a ROZKAZ o ulozeni pokuty bol vystaveny az 16.7.2018. Je na tom nieco pravdy?

3. V ROZKAZE sa pise, ze mozem podat odpor voci rozhodnutiu ale zaroven sa v nom pise, ze ak pokutu uhradim tak: okresny urad odpor odmietne + pokuta za podanie odporu 30€ navyse. Teda ak nepodam odpor a zaplatim do 15 dni bude to 100€. Ak podam odpor tak to bude 150€ (kedze zmeskam 15 dni) +30€ pokuta. Je to tak?

Dakujem za kazde info ktore mi helfne...
M.
ivka70 pokutu zaplat, ale ziadaj ju preplatit od servisu ..... ten je zodpovedny za skody, ktore sposobi zakaznikovi svojou prevadzkou ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. je jedno, ze si auto nesoferoval ty, na pokutu to nema vplyv (objektivna zodpovednost)

    2. nie v tomto pripade, plati:
    Pokutu podľa zákona možno uložiť do dvoch rokov odo dňa, keď sa príslušný orgán štátneho odborného dozoru dozvedel o porušení povinnosti, najneskôr však do troch rokov odo dňa porušenia povinnosti.

    3. na podanie odporu nemas dovod, zbytocne by si si pokutu navysoval, auto zjavne na dialnici bolo, ziadaj si skodu (vysku pokuty) uhradit od znameho majitela servisu, ktory sposobil, ze auto bolo na dialnici bez dialnicnej znamky
    sakal456 *

    1. a 3. rozumiem. Predpokladal som...

    2. Nerozumiem
    Prislusny organ t.j. Okresny urad ma lehotu 3 roky aby sa dozvedel o poruseni povinnosti?
    A potom ked sa to dozvie tak ma este lehotu 2 roky na ulozenie pokuty?

    Dakujem
    ivka70 Kamerovy system NDS zaznamena a porovna ECV s databazou zaplatenych znamok, Rozdiel posiela jednotlivym okresnym uradom. Cize spracovat to musi najneskor do 1 roka od zaznamenania auta a najneskor do 2 rokov odvtedy musi OU poslat pokutu - inak je premlcana.
    Kedze ty nezistis, kedy presne sa OU dozvedel o priestupku, mozes sa riadit len tym, ze pokuta nesmie byt vystavena po 3 rokoch odo dna priestupku.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Zo servisu určite máš protokol o prevzatí aj o vrátení, dátum, čas, stav km, stav paliva, atď... Ak je pokuta z toho časového intervalu, nakluš do servisu. Ak ti to robili bez papierov, prirátaj si pokutu k cene lacnej opravy.

    Pokuta za dialnicnu znamku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.