Zavrieť

Porady

Zdravotná spôsobilosť žiadateľov o vodičské oprávnenie

Obvodný lekár ma chce poslať na krčné a očné vyšetrenie, pričom si to môj zdravotný stav nevyžaduje, nenosím okuliare, nemám žiadny problém so sluchom atd. Že vraj je to dané zákonom už druhý rok a odmieta my vydať potvrdenie.

V zákone č. 8/2009 Z. z. § 87 sa piše (1) Lekársku prehliadku vykonáva lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore všeobecné lekárstvo, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre dospelých, alebo lekár so špecializáciou v špecializačnom odbore pediatria, ktorý poskytuje všeobecnú ambulantnú zdravotnú starostlivosť pre deti a dorast (ďalej len „posudzujúci lekár“).

Na koho sa môžem v tomto prípade obrátiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Prestuduj:

    Predpis č. 413/2010 Z. z. Vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva vnútra Slovenskej republiky č. 9/2009 Z. z., ktorou sa vykonáva zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení vyhlášky č. 130/2010 Z. z.

    - su tam definovane minimalne poziadavky na zrak (nielen ostrost, ale aj zorne pole a pod.) a rovnako aj na sluch
    Ak to vseobecny lekar sam nedokaze zmerat a da ti potvrdenie o sposobilosti a ty nebudes splnat podmienky a sposobis vdaka tomu nehodu, riskuje pokutu az 3500 eur.
    Takze potvrdenia od ocneho a usneho su pre neho podkladom, zvysok prehliadky ti urobi.
    Ked k tomu obvodny ma nejaky podklad v karte alebo si to vezme na triko bez odborneho vysetrenia, tak ti potvrdenie da aj bez toho.
    Ten tvoj lekar to berie poctivo.
    Mal by si byt rad a obe prehliadky poctivo absolvovat.
    Naposledy upravil ivka70 : 26.07.18 at 13:00
    trooper5 Ďakujem pekne za vysvetlenie, ak treba, tak treba... s tým nemám problém, škoda že to nevedel tak dobre (a normálne) vysvetliť ako vy.

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    Pýtal si sa obvoďáka, prečo ťa chce poslať práve na tieto dve konkrétne vyšetrenia? Prečo nie na iné vyšetrenia? Nech ti povie daný zákon a potom uvidíš.

    Netuším však, aký je tvoj zdravotný stav, vek, schopnosť šoférovať a iné. Keď ťa tvoj obvodný doktor posiela na tebou spomenuté vyšetrenia, asi sa mu niečo nezdá a zrejme má na to dôvod. Skús sa doktora popýtať a uvidíš.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    trooper5 Dôvod je, že vraj mu to káže zákon. Aj keď som mu precital hore uvedený text, tak povedal že to je už starý zákon a teraz je nový... Čistý oj*b nič iné...
    Martuk že mu to káže zákon nič nerieši, to nie je odpoveď. Trval by som na odpovedi, prečo musíš ísť práve na tieto dve konkrétne vyšetrenia.
    misoft Ten tvoj doktor je teda riadny magor. Stále platí 8/2009 a o novom cestnom zákone sa len uvažuje, zatiaľ sa len pripravuje.
    trooper5 Nedá si povedať, preto by som potreboval vedieť ako ďalej postupovať, na aký úrad sa obrátiť.
    BXLmiami Zmeniť doktora.Pokiaľ si myslím,že potrebuješ očné vyšetrenie tak žiadny zákon ma nepresvedčí že nie.Ten podpis je lekára a prípadné následky nesie lekár.
    Katy a R len doplním, že my momentálne máme dovolenku v pr...li, pretože nám jeden takýto vodič nacúval do odparkovaného auta. A fest. ujko vôbec nepočuje, a aj nejaké iné diagnózy tam sú - a vraj potvrdenie od lekára platné - tak koho za to viniť? (a v servise čakacie doby! )
    trooper5 Sestrička otvorila dvere, povedal som jej čo potrebujem, zobrala preukaz a za cca 1min vydala doporučenie na krčné a očné, doktor ma nevidel, ani kartotéku.
    sosak Niekto tomu hovorí skrátene krčné, ale je to ORL. Vygúgli si, čo je vyšetrenie ORL.
    sosak Nie je to časť chirurgie ! Nevieš hladať:https://www.google.com/search?q=vy%C...t=firefox-b-ab
    sosak Však ide o vyšetrenie sluchu v tomto prípade, nie?
      zbaliť

    Zdravotná spôsobilosť žiadateľov o vodičské oprávnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.