Zavrieť

Porady

Pleseň pri sušení ovocia....???

Dobry den

Z vylisovaného ovocia sme začali sušiť výlisky pri teplote 50C pričom po 24hodinách na výliskoch sa vyskytla pleseň pravdepodobne asi kvôli hustote roztriedenia alebo kvôli mrazničke z ktorej to bolo vybrane a hned dávané na tácky.

Moja otázka znie tiež či všetky výlisky, ktoré boli sušené je potrebné vyhodiť alebo je možné ponechať a zachrániť tie tácky na ktorých sa ta pleseň nenachádzala ?

PS: Tácky sú zo 10 v sušičke a 4 z nich tu pleseň chytili preto sa pýtam...

Po prípade čo by ta pleseň mohla narobiť (v tomto smere som nevzdelaný a nemám pojem ake zdravotné problemy by to zo sebou mohlo priniesť teda ak.)

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    vyhodiť, plesne sa veľmi rýchlo šíria výtrusmi, sú to vlastne huby, keď pleseň nevidíme, to neznamená, že tam už nie je
    tu je o tom viac
    https://sk.medlicker.com/1404-plesne-na-potravinach

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Všetko zle...veľmi zle..
    Všetko vyhodiť.....teda, ja by som určite vyhodil....


    Ešte som teda nevidel - nepočul, aby sa ZMRAZENÉ OVOCIE DÁVALO SUŠIŤ.

    Pleseň ?
    Nebudem vysvetľovať...máš prehliadač, nájdi sa sám, čo všetko pleseň obnáša.

    P.S.:
    Sušičku som nemal, nemám a ani nebudem mať...a to suším každý rok, či huby alebo ovocie....a keď je dobrý záber, tak pokiaľ by som v sušičke dal do richtiku, tak sa aj fazuľa na palicu vytiahne.
    Ale to je moje rozhodnutie. No čo som počul názory, čo sušili v mašine, tak neboli spokojní.

    Pleseň pri sušení ovocia....???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.