Zavrieť

Porady

Kde ziskat stratene listy vlastnictva

Dobry den poprosil bysom o radu moj starky mal kus zeme pojeho umrti LV sa stratili je tu daka sanca zesa daju najst niekde v archive ???kde mi vystavit novy LV to obdobie bolo totiz 90siate roky a kazdy asi vie ako to fungovalo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak boli zapísané v katastri nehnuteľností, skús ich pohľadať tu http://www.katasterportal.sk/kapor/

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ľahšie (ako na starom kaprovi ) sa hľadá na https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/sk/kataster
    Popis je tu: https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/Help/sk/

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    Ing. Ľubomír Janoška, Žabinka
    Neužitočné (2)
    1
    Michal.1.2.3.4.5 Skusal som cez to uz davno a nic
    bodliak Sú dve možnosti. Buď si hľadal zle, alebo je parcela písaná na toho 10. najbohatšieho szlováka. Ak vieš polohu, nájdi na mape, klikni a vidíš, na koho je písaná. Ak to nový maiteľ nadobudol v 90. rokoch, už s tým asi nič neurobíš.
    ZahradnikAmater
    Nie je dôležité, aký papier máš v kešeni, ale čo je zapísané v úradnej evidencii. Takže v nej nájdeš všetky záznamy a môžeš si nechať vystaviť potvrdenie a vlastníctve.

    hadagma je offline (nepripojený) hadagma

    hadagma
    Áno, v archíve okresného súdu, ktorý nariadil dedičské konanie po smrti starkého - aj starký tú zem od niekoho podedil.Na základe súdnej zápisnice Ti na katastri vydajú nový LV
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Michal.1.2.3.4.5 No len ono je vtom taky hacik ze dedictvo neprebehlo nakolko boli 90siate roky a pôda sa komfiskovala ale ked sa vracal majetok po pade meciara tak to uz mal iny majitel (10ty najbohaci slovak SR ) takze bysom potreboval kde bysa sa dalo dohladat ze ta pôda patrila starkemu aby som to vedel pravne napadnut
    hadagma To už je ťažšie, napriek tomu by som skúsila ten súdny archív....
    Michal.1.2.3.4.5 No skusim a dakujem
    bodliak Ak vieš, o ktoré parcely sa jedná, treba sa pozrieť na spôsob nadobudnutia súčasným majiteľom. Ale na 99% s tým už nič neurobíš.
    MARE-Q Do súdneho archívu ale nemá prístup hocikto. Ja by som oslovil buď notára (musí sa ale nájsť taký, ktorý bude ochotný zaoberať sa touto vecou), alebo šikovného geodeta - ktorý by mal mať prístup do archívu katastra nehnuteľností.
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    to čo vidíš na internete je len aktuálny stav. Na originále listu vlastníctva by mali byť zapísané všetky zmeny. Originál má kataster. Len dostať sa k tomu, čo len k nahliadnutiu nebude vôbec jednoduché.

    Obávam sa, že to bude žiaľ márna práca, zrejme ak aj bude niečo k namietaniu, bude to premlčané. Aj keď na diaľku je to ťažko povedať. Predpokladám, že pozemok prešiel na iného majiteľa nejakým vydržaním....

    Ak veľmi chceš ísť do toho, tak bude treba ísť ďalej do histórie, spôsob, ako dedo majetok nadobudol a odtiaľ začať hľadať. Čiže dedičské konanie, alebo kúpnopredajná zmluva, ktorou ten majetok nadobudol dedo. A tam začať
    Michal.1.2.3.4.5 Tak stym ratam zejeto na dlhe lakte ale jedna sa o milionove pozemky
    bodliak Nuž tak investuj a nájdi si schopného človeka...

    Kde ziskat stratene listy vlastnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.