Zavrieť

Porady

Môže cudzia osoba fotografovať auto a dávať/ posielať fotografie mestskej polícii ?

Zdravím, mám otázku.
dostal som predvolanie na mestskú políciu s tým, že som parkoval na vyhradenom mieste pre zamestnancov. Som si vedomý, že som tam parkovať nemal, avšak surne som musel využiť to parkovisko.

Ked som sa vzdialil, všimol som si, že auto fotografuje pracovník mestkého podniku, nemál som cas to riešiť, vrátil som sa asi o 15 min. a autom odišiel.

Ide mi len o princíp, može niekto cudzí fotografovať auto, a davať to mestskej polícii ako dôkaz ?
Ak tam bola aj mestská polícia, nie je zvlášne ze tam nezanechala ziaden blok za stieračom ?
Može samotná mestská polícia fotografovať auto ? Nikde v zákone som to nenasiel.

Vopred ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil Pierre_ : 30.07.18 at 20:18
Mila123 parkovisko bolo na verejnom priestranstve? ak áno, nielen fotografovať môže......mali ťa napr. odtiahnuť.....nemal si tam čo robiť, veď ti o život nešlo.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    1. Nie
    2. Mestská tam nemusela byť...
    3. Môže.
    Študuj...nie všetko je v jednom zákone. Sú tam súvislosti.
    http://www.najpravo.sk/clanky/fotodo...ako-dokaz.html
    Naposledy upravil buchač : 30.07.18 at 20:28
    misoft K bodu jedna dodám:.... ale MÔŽE si vyžiadať (ale nemusí) - v tom prípade nie je žiadny dôkaz.

    Naša MsP: pýtal som sa - oni fotia, ale len do priestupkového konania v prípade, že boli osobne prítomní. Ale nesmú získavať foto od iných (teda foto od inej osoby automaticky pre nich nie je dôkazom) - na to majú svoje foťáky a podľa EXIF údajov je to veľmi dobre identifikovateľné, čím, kedy, o koľkej, ako sa to fotilo.

    Môže cudzia osoba fotografovať auto a dávať/ posielať fotografie mestskej polícii ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.