Zavrieť

Porady

Do akej maxim. výšky sa môžu dávať výdavky pre vlastnu potrebu?

Ak si kupim bicykel pre vlasnú potrebu a chcem to dať na firmu, ktorá je platca DPH, kde to treba zaúčtovať a vráti mi štát DPH?
Naposledy upravil ivka70 : 01.08.18 at 09:58 Dôvod: vymena nazvu a textu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Ak si niečo kupuješ pre vlastnú potrebu, nedávaš to na firmu a už vôbec si nepýťaš DPH, kapišto ?

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Jana Motyčková, monika474, kvetinka909, buchač
    Neužitočné (1)
    3
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    valentina29 ale ked bicykel služi na prepravu do práce, tak si to nemôžem zaučtovať na firmu? mne poradili v predajni bicyklov, vraj majitel si kupil hodinky za 5000 eur, dal to na firmu a stát mu este vrátil DPH.
    veronikasad Nie, nemozes. Cesta do prace nie je pracovná cesta
    ivka70 to si teda nemozes ,cesta do prace nie je pracovna cesta .... majitel si pocka na prvu kontrolu z danoveho uradu a potom zisti ....
    bodliak Tak si v predajni bicyklov nechaj vybrať slepé črevo, keď sa vyznajú do všetkého.
    Jarka 1 V predajni bicyklov potrebujú kšeft, tak čo by neporadili. Je to ako s tými debilnými reklamami v telke, že príďte, nakúpte a mi vám vrátime DPH. To že dali zľavu vo výške sadzby DPH na pažravý národ nezaberie, ale že im vrátia DPH áno. Potom sú doma s 80 ročným otcom ťažké debaty. Ja som za sprostú, lebo však aj v telke hovoria, že môžu predať bez DPH.
      zbaliť

    Do akej maxim. výšky sa môžu dávať výdavky pre vlastnu potrebu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.