Zavrieť

Porady

vyzivne

mam dve deti, ktore navstevuju strednu skolu dcera ma 16 a syn 20 rokov. Ex mi neposiela peniaze na syna podla rozsudku, ale dava ich synovi, lebo je dospely (posledne vyzivne ani neposlala). Ako mam dosiahnut, aby ich posielala mne? EX je dobrovolne nezamestnana plati mi 60 eur na dve deti. Ma vyznam poziadat o zvysenie vyzivneho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Od synovej 18stky moze vyzivne posielat aj priamo jemu.
    Ak ti ich syn neda ci z nich neprispeva na domacnost, musis sa s nim dohodnut na prispevkoch, ale z 30 eur asi vela neprispeje. Nemal by to vsak brat ani ako osobne vreckove.
    Aj navrh na exekuciu kvoli neplateniu vyzivneho musi dat syn, teba tym moze max. poverit.
    Ty mozes dat navrh na zvysenie vyzivneho na dceru, ziadost o zvysenie vyzivneho na syna si musi dat syn sam.
    Ci to ma zmysel, kedze ex nema prijem a plati minimalne zakonne vyzivne, to uz je ina otazka. Na stredoskolakov je to rozhodne nizka suma vyzivneho.
    Naposledy upravil ivka70 : 07.08.18 at 12:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.