Zavrieť

Porady

Karty na parkovanie

Pred bytovým domom máme parkovisko vyhradené pre bytovku, lenže potrebujeme aj karty na parkovanie. Viete mi nejako poradiť ako ich vybaviť?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 to parkovisko ma vlastnika? je ohradene? ma zavoru?
liluska1506 Nieje ohradené nemá závoru. je bytovky a popri bytovke je chodik a pri chodníku pozdlžne parkovanie. Lenže je to strašná sranda, už sa aj smejem na tom. Lebo volala som na mestskú policiu tam mi povedali, že to mám riešiť s niekým kompetentným na meste a na meste mi povedali, že mám ísť na mestskú políciu.
ivka70 a odkial mas informaciu, ze je to parkovanie vyhradene pre bytovku? mate to na liste vlastnictva?
vicktor Ako myslis "vyhradene pre bytovku"? Je to vlastnictvo majitelov bytov zapisane na LV? V takom pripade si mozete karticky vyrobit sami, napr. "Hlavna 10, byt c. 5". Neoznacene vozidlo je votrelec. Ale co s nim? Policia ho neodtiahne. Vypustite kolesa? Rozbijete okno? Cize osadit stlpiky a dat zavoru alebo aspon retiazku.
"Popri bytovke je chodnik" - asi verejny, tak potom ani parkovisko za nim asi nie je vyhradene pre vas.
buchač Bože môj....a toto je (aj keď začiatočník) v účtovníctve ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Pokiaľ by to bolo vyhradené pre bytovku, museli by ste si zaplatiť aj parkovacie miesto v rámci kúpy bytu a bolo by to i na liste vlastníctva. Za ďalšie - muselo by to byť na pozemku, ktorý patrí (parcela) pod bytovku (a teda by ste boli spoluvlastníkmi - viď LV), alebo by to bolo na pozemku toho, kto bytovku postavil/spravuje. Ale píšeš chodník a vedľa sú parkovacie miesta (pozdĺžne parkovanie - teda na vozovke/ulici. A pokiaľ by si nevedela - chodník je súčasťou ulice/ vozovky (zákon 8/2009 §2 ods.2 písm g.). Takže i tá ulica by musela byť vašim majetkom - je? Asi ťažko. Takže developer vás ogabal. Riešte si to s developerom/správcom, ten nech vám vydá nejaké plastikové kartičky a zároveň požiada mesto o osadenie patričného dopravného značenia (DI to musí odborne odsúhlasiť).
    Inak je to VEREJNÉ parkovacie miesto a pokiaľ nie je označené inak, každý má právo na neho zaparkovať.

    Len tak - zo srandy - hoď sem GPS súradnice (alebo podľa Maps Google) a na katastrálnej mape sa ukáže, komu to patrí.
    Naposledy upravil misoft : 10.08.18 at 09:13

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Spýtaj sa toho, kto ti dal tú informáciu, že parkovacie miesta sú vyhradené pre bytovku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.