Zavrieť

Porady

Zalozenie sro, ak mam dlhy a exekucie

Saruman Šedý
Zdravím.. Chcem si založiť SRO, mám ale Pár dlhov + Exekútora na “krku” Oplatí sa mi to vôbec zakladať ?
Naposledy upravil ivka70 : 10.08.18 at 12:07
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času
Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Dáša_
Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
Registrovať
profesional Pôjde to založiť aj bez súhlasu DÚ. Ak zakladateľom bude formálne zahraničná spoločnosť. Vtedy sa súhlas DÚ nevyžduje.
profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
Všetko sa dá, ak sa chce. Len tvoju tunajšiu firmu bude musieť vlastniť schránková firma z jurisdikcie, ktorá má povolené akcie na doručiteľa.

Alebo si založ firmu kdekoľvek inde v EÚ. S väčšinou vecí ke v EÚ dovolené podnikať tzv. cezhranične.
Naposledy upravil profesional : 11.08.18 at 07:31
11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
sosak Aké akcie? Predsa ide založiť s.r.o a nie akciovú spoločnosť.
profesional Založí s.r.o., ktorú bude vlastniť zahraničná firma s akciami na doručiteľa. Aby sa vyhol exekúcii podielov v s.r.o.
misoft Akési nelogické.... založí s.r.o. (čo môže), aby ju následne predal/odovzdal/daroval inému subjektu? Takže ani nebude v tej s.r.o. figurovať? Ak by predal - exe hneď po tom skočí, ak daruje, už to bude podozrivé konanie. Alebo aby sa stal "bielym" koňom?
Všetky tieto varianty vedú k jednému - poškodzovanie veriteľa - a odrazu bude nielen exe, ale i §§§§.... a ###
profesional Nieeee. Najprv založí firmu napr. Marshallovych ostrovoch. Tá bude mať akcie na doručiteľa. A následne dôjde k založeniu slovenskej s.r.o. touto fimou z Marshallovych ostrovov. Pri takomto postupe ide o legálne konanie. Firma z Marshallovych ostrovov bude mať základné imanie 1 USD. A teda bude držať FO za touto firmou len cenný papier v nepatrnej hodnote a ten podľa zákona nemusí exekútorovi ohlasovať. Žiadne darovanie, žiadne biele kone, žiadne porušovanie zákona. Všetko legálne a čisto. Využitím možností zákona.
buchač profesional (Dnes 09:18) Všetko legálne a čisto. Využitím možností zákona.
=============
Všetko legálne...a čisto ?
Dokonca podľa zákona ?
Nazývajme skutočnosti správne.

Legálny ojeb...a špinavosť najvyššieho formátu.
Zákony na 3,14ču !
profesional Za to, že sa ti zákony nepáčia, ešte neznamená, že keď niekto koná v ich súlade, že koná nezákonne. Ty nie si sudca. Tebe sa síce zákony môžu nepáčiť, ale nie si ten, kto má právo vyhlásiť, že konanie je nezákonné. Ak by každý mal dodržiavať len tie zákony, ktoré sa mu páčia, to by vyzeralo..
buchač Ale no taááák...nerobme sa, že si nerozumieme.

Snáď mi nebudeš vešať bulíky na nos, že všetky zákony sú OK.

Problém trocha inak ?
Exekútor šahá okamžite po tom, kde má ľahké prachy...ak má s exekúciou trocha viac práce, tak dá spis na poličku, kde naň prach sadá.

Pozrime sa na zákon...konkrétne stavebný zákon.
Prečo sa nenašiel ešte žiaden odvážlivec, ktorý by konal v súlade so zákonom, legálne a čisto....a dal by zbúrať čiernu stavbu ???
Jeden z čiernych staviteľov bol onehdá aj mladý Černokňažník....


Zákony sú pre ľudí...kto má peniaze, má aj pravdu.
...a právnici sú nad tým všetkým...veď im je jedno, komu pošlú faktúru.

...a sudcovský stav ? Ten, ktorý by mal byť nad zákon ?
Sorry...ale ak sudcovská (špinavá) česť je ohodnotená odškodnením vo výške tisíííícok eur ?

Tak mi ešte trochu porozprávaj...
profesional Ešte raz

Ja netvrdím, že sa zákony zhodujú s morálkou.

Ale to že niekto urobí niečo, čo ty považuješ za nemorálne neznamená, že je to nezákonné.

O čom to stále točíš?

Napísal som postup, ktorý je legálny, v súlade so zákonom a právne čistý. To, že ty by si najradšej všetkých dlžníkov nakradšej rovno poslal na nútené práce, na tom nič menení.
Dáša_ celkom by ma zaujímalo, koľko by takto popisované založenie firiem a ich správa vlastne stálo. Hlavne s ohľadom na výšku dlhu. Lebo jedna vec je založiť firmu v nejakom daňovom raji a druhá vec je tá, či táto firma už nič ďalej nestojí - žiadne vedenie účtovníctva, žiadne platenie právnikom. Predpokladajme, že autor otázky sa v tom až tak veľmi nevyzná
profesional Založenie asi 1000 Eur na marshallovych ostrovoch, ročné náklady od 2. roka okolo 800 Eur ročne.

Založenie s.r.o. so sídlom a menek rozsiahlym účtovníctvom ma1 rok, spolu okolo 1000 Eur, od 2. roka okolo 800 Eur ročne.

Apostily, kuriéri, úradné preklady, ostat poplatky na vytvorenie systému okolo 500 Eur.

Píšem hodnoty, ktoré platia keď sa vyznáš a nemusíš mať právnika.

Suma sumárum, asi 2500 Eur na úvod, vrátane prvého roka a následne od druherého roka asi 1600 Eur ročne. To nie sú žiadne závratné sumy.
Dáša_ jasné, keď sa vyznáš, tak to nie je veľa. Keď sa vyznáš, je veľká pravdepodobnosť, že ani nenarobíš dlhy.
Keď sa nevyznáš a za všetko budeš niekoho platiť, tak je otázne, či by tie peniaze nebolo lepšie dať do splatenia dlhu.
  zbaliť
jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
Tu ale neradime, ako obchádzať zákon. Tak svihaj do roboty a platiť dlhy. Aj keď tie samozrejme vznikli nešťastnou náhodou a prakticky bez tvojho pričinenia... nezabúdaj, že o tie peniaze, ktoré odmietas splácať, niekoho doslova okradas. Len pripomeniem, že na každé milé zvieratko sa uz voda variiiiiiiiiii.

Dúfam, ze sa nenájde nikto, kto by sa ti stal bielym koňom. Keď máš taký postoj k svojim záväzkom.
4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
profesional Čo ak chce z podnikania poctivo splatiť dlhy? Nikde neuvádza, že tie staré dlhy splatiť nechce. Hľadá spôsob, ako začať podnikať. To je všetko.

Tento chorý socialistický východný systém, ktorý ti bránk po páde vstať a začať znova, aj keď chceš poctivo splatiť dlhy z minulosti, je chorý. Na západe by ti exekútor na firmu nesiahol, ak by si si z nej pravidelne vyplácal dividendu alebo podiel na zisku a z toho uhrádzal staré dlhy. V SR ti najprv skúsime zabrániť v podnikaní, veď kto by muklovalza pásom v Samsungu, keď by sa všetci chceli živiť niečím čo dáva zmysel a ak sa ti aj podarí začať, štát urobí všetko pre to, aby ti to poriadne osladil.

Poznáš osobnú situáciu toho človeka? Vieš aké dlhy má, ako vznikli a za akých okolností? Prečo ho súdiš.
Čo ak chce vďaka podnikaniu splatiť dlhy? Napísal niekde, že sa chce vyhnúť splácaniu dlhov? Nenapísal. Proste hľadá spôsob ako začať podnikať, keď má exekúciu. Nič viac a nič menej z jeho otázky nevyplýva.

Kde sa v slovákoch berie tá nenávisť voči všetkým, čo chcú niečo nové začať? Kde sa berie tá potreba posudzovať a odsudzovať?
Dáša_ Vieš, okrem toho, že máme podobný prípad v rodine, tak sa osobným bankrotom venujeme povedzme na profesionálnej úrovni
Vraj je nespravodlivé, že musia skončiť s podnikaním. ALe na čo také podnikanie, keď miesto vyrovnávania dlhov vyrábajú stále ďalšie? A tomu ver. Lebo nakopuvanie ďalších nezmyselných vecí je oveľa dôležitejšie ako platenie odvodov. Napríklad. O iných dlhoch ani nehovoriac.
Tie 3 roky, počas ktorých nemôžu podnikať im len prospejú.
jslancik keď sa už niečo dostane do štádia exekúcie, tak to svedčí o vlastnostiach toho človeka (jasné, ľudia sa menia....) a keď takýto človek zakladá s. r. o., tak je pravdepodobné, že bude pokračovať v hromadení dlhov, ktoré ostanú prakticky nedobytné v s. r. o.
bola by to debata nadlho. poznám viac prípadov ľudí, ktorý majú exekúcie, ale ani jedného, ktorý by ich chcel splácať. sviniari.
profesional Daša_ : Ako vieš, že ide o ten istý prípad ? Nie je tu vôbec nič o tom ako dlhy vznikli, aký mali priebeh atď. Odsudzuješ bez znalosti veci, len ma základd nejakej svojej negatívnej skúsenosti.

jslancik: Existuj dlhy, ktoré nezaviníš, dostanú sa do štádia exekúcie a človek môže byť poctivec. Viď napr. mnoho prípadov druhotnej platobnej neschopnosti. Súdiš bez dostatku informácií a nenávistný reakcií na pár situácií z tvojho okolia. K tomu každý má mať právo na druhú šancu a na nápravu toho, čo pokazil. Trest za zlyhanie nemá trvť bezdôvodne dlho.
  zbaliť
buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Niektorí ľudia sú ako oblaky. Keď nevidím v debate ich nick, hneď je krajší deň. ...viac buchač
" Oplatí sa mi to vôbec zakladať ? "

Opýtaj sa exekútora.
Opýtaj sa tiež dotyčných dlžníkov.


P.S.:
Ja osobne by som ťa šturil do ťurmy...a bol by si tam dovtedy, pokiaľ by dlhy neboli zaplatené.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
profesional Prečo ho odsudzuješ? Vieš akým spôsobom a za akých okolností dlhy vznikli? Nie je tento tvoj prejav predčasný?
buchač To, čo si písal k príspevku jslančíka, tak to som očakával skôr..len bolo otázne, kto s tým vyjde na povrch.

Odpovedala ti Dáša...
Ja len doplním (možno pamätáš), že som jeden z tých poškodených...dotyčná osoba prehrala súdy, dostala podmienku a má exekúciu.
No čo z toho mám ja ?
Takže ja neodsudzujem...ja doslova súdim.

Mám ja na háku, ako vznikli dlhy.
Kto nemá na podnikanie love, možnosti a hlavu, nech maká pri páse.
...a takých "podnikateľov" je na Slovensku plno.
-----------------------
Ono na druhej strane ja beriem, že poniektorí za to nemôžu...viď zákonný,legálny a čistý ojeb živnostníkov zo strany Váhostavu.

No v tomto prípade sa určite o tento prípad nejedná.
profesional Podľa jednej vlastnej zlej skúsenosti na základe negatívnej generalizácie bez informácií, bezdôvodne posudzuješ a odsudzuješ.
  zbaliť

Zalozenie sro, ak mam dlhy a exekucie

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.