Zavrieť

Porady

Sused mi neopravnene chodi do pivnice

Byvam v bytovke, a moj sused (spravca bytovky) mi chodi do pivnice. Zistil som to prvy krat, ked som sa nastahoval, mesiac nato som isiel do pivnice a nasiel som si vylomeny zamok. Kupil som a namotoval tam fotopascu. O 1 mesiac nato mi dosla fotka nasho spravcu bytovky, ako je v mojej pivnici. Nehal som tam nejake nepotrebne veci, iba ich poprehadzoval, nic nezobral. Ake mam moznosti? Co robit? Priestor je moj, zatial som sa s nim nerozpraval. Po prvom vylomeni mi chybala jedna z dvoch europaliet Prva fotka prisla 9.8.2018 o 15:37 a druha o 21:33
Naposledy upravil Jakub29 : 10.08.18 at 15:26
9 komentárov     zbaliť
ivka70 a uz si s nim o tom hovoril?
Jakub29 Nie
bodliak A si si 100% istý, že ten priestor je tvoj, len tvoj a nikoho iného ?
Jakub29 Ano, je to moj priestor
veronikasad Tak mu ukaz tu fotku a spýtaj sa ho co tam robil ...
Jakub29 Dakujem za radu
vicktor Opytaj sa susedov ci maju podobnu skusenost a nech tiez instaluju fotopasce.
duves Preto mam pivničnu kobku z ocelovej konštrukcie.
sosak Nadpis témy je zavádzajúci. Sused vošiel len raz do pivnice o čom máš jednu fotografiu za jeden mesiac. Iné by to bolo, keby tam chodil opakovane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak je priestor tvoj, podaj na neho trestné oznámenie

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak je súčasťou bytu i pivničný priestor (kója) - je to tvoj majetok, tvoj priestor. Ak tam chodí, tak sa môže dopúšťať i neoprávneného vstupu do cudzieho bytu.
    Ak máš foto - pohroz mu, že nabudúce to už bude riešené právne podaním TO.
    Navyše - prekonával zabezpečenie (vylomil zámok), tak sa to už môže považovať za vlámanie.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Jakub29
    Zistil som to prvy krat, ked som sa nastahoval, mesiac nato som isiel do pivnice a nasiel som si vylomeny zamok. Kupil som a namotoval tam fotopascu. O 1 mesiac nato mi dosla fotka nasho spravcu bytovky, ako je v mojej pivnici.
    ---------------------------------------------------------------------------
    Po vylomení zámku si kúpil a namontoval fotopascu. To si ten vylomený zámok nechal jeden mesiac v pôvodnom stave a číhal si, kedy ti príde fotografia? Nie je informácia, že si ten vylomený zámok vymenil, prípadne opravil. Znovu po zakúpení a nainštalovaní fotopasce sused vylomil zámok? Ako potom vošiel sused do tvojej pivnice?
    -----------------------------------------------------------------------
    Podanie trestného oznámenia ti nijako nepomôže.Musel by si mať fotografiu ako sused vylamuje zámok na tvojej pivnici, a nie, že je v pivnici. Totiž to, že vošiel do neuzamknutej pivnici, na dverách je predsa vylomený zámok, tak sa išiel pozrieť, čo sa stalo, alebo deje. Je predsa správca bytovky a takéto konanie je predsa namieste. Z jednej fotografie by som nerobil závery, pretože už viac krát ti do pivnice nevošiel a mohlo to byť tak, ako som popísal.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft No ono asi takto - aj tak - nemá čo v cudzej pivnici hľadať. Nepatrí mu, patrí inému - pivnica (ak je zapísaná ako príslušenstvo bytu) = neoprávnený vstup.
    Jakub29 Po prvom vylomeni mi chybala jedna z dvoch europaliet Prva fotka prisla 9.8.2018 o 15:37 a druha o 21:33, ospravedlnujem sa, neupresnil som
    veronikasad Po prvom vylomeni si vymenil zamok?
      zbaliť

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    konfrontáci z očí do očí, kopačka do hlavy, ak nepomôže aj tri

    Sused mi neopravnene chodi do pivnice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.